Vianočné dresy nám priniesli víťazstvo, Topoľčany sme presvedčivo zdolali

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Topoľčany 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)

Góly: 8. Giertl (Gábor, Pač), 8. Valent (Chlepčok, Nádašdi), 12. Zorvan (Šeliga, Halama), 44. Jakúbek (Kováč, Fekiač), 51. Kobolka (Fekiač, Jakúbek), 58. Jakúbek (Fekiač, Demiters) – 21. Matej (Piačka, Vybiral)

Zostavy:

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Belányi – Demiters, Kobolka, Jakúbek, Fekiač, Kováč, Pač, Ganz, Kraut, Giertl, Gábor, Nádašdi, Hlinka, Tatár, Valent, Chlepčok, Lopejský, Šeliga, Zorvan, Halama, Trnka

HC Topoľčany: Kompas (Vojvoda) – Dúžek, Dosek, Tomčák, Piačka, Matej, Knižka, Hřebíček, Šandor, Stránsky, Ručkay, Bystričan, Štec, Hvila, Vybiral, Kopecký, Cápay, Plokhotnik, Magát

Od úvodu videli diváci opatrný hokej. Už v 3. minúte darovali hostia “indiánom” početnú výhodu, ale skóre sa nemenilo. V 8. minúte sa domáci dostali do rýchleho protiútoku a Giertl backhandovým zakončením poslal svoj tím do vedenia, 1:0. V tej istej minúte poslal puk za chrbát Kompasa aj Valent, ktorý pálil z ľavého kruhu, 2:0. „Indiánom” hokej chutil, čo sa prejavilo aj v 12. minúte, keď po krížnej prihrávke strelou z pravej strany skóroval Zorvan, 3:0. Tretí inkasovaný gól vyhnal Kompasa z brány a nahradil ho Vojvoda. V závere tretiny domácich oslabil Hlinka, ale “indiáni” si dokázali udržať 3-gólový náskok. 

Do prostrednej tretiny lepšie vstúpili hostia, ktorí sa rýchlou kombináciou dostali do útočného pásma a Matej strelou z ľavej strany rozvlnil sieť Belányiho, 3:1. V 24. minúte získali “žochári” početnú výhodu o dvoch hráčov, no nedokázali ju využiť. Väčšia aktivita prevládala na strane hostí, ktorí v 31. minúte získali ďalšiu početnú výhodu, no strelecky sa trápili. Priebeh druhej tretiny nepriniesol žiadne vyložené gólové príležitosti a stav zostal aj naďalej nezmenený. 

V záverečnej tretine bola hra veľmi vyrovnaná. V 44. minúte sa pred bránkoviskom Vojvodu ocitla skrumáž hráčov, no Jakúbekovi sa podarilo posunúť puk za bránkovu čiaru pomedzi jeho betóny, 4:1. Hostia si v priebehu tretiny dokázali vytvoriť niekoľko nebezpečných streleckých príležitostí, ale Belányi bol pozorný. V 50. minúte sa dostali “indiáni” do početnej  výhody a zavreli hostí do vlastného pásma. Fekiač z ľavého kruhu nastrelil puk, ktorý do brány tečoval Kobolka, 5:1. Záver tretiny patril domácim, ktorí získali početnú výhodu o dvoch hráčov. Po krížnej prihrávke získal puk Jakúbek, ktorý pálil bez prípravy a zvýšil tak na konečných 6:1. Dve sekundy pred koncom ešte zaujala pästná výmena Lopejského s Dosekom, ktorú symbolicky vyhral domáci zadák, čím potešil divákov a definitívne uzavrel dianie tohto predvianočného zápasu.

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: “V dnešnom zápase rozhodlo, že všetky naše formácie dali do zápasu dobrú energiu a to bolo niečo, s čím sme chceli pracovať. V tomto období nemáme takú ľahkosť, ktorá nám otvárala zápasy v úvode sezóny, takže sme chceli jednoduchými vecami nakloniť zápas na našu stranu. Bola to práve intenzita v súbojoch, korčuliarska intenzita a to nasadenie, ktoré nám prinieslo náskok v prvej tretine a to sa nakoniec ukázalo ako kľúčové. V druhej tretine veľmi dobre zvládnuté oslabovky, nepustili sme súpera na viac ako dva góly k nám a v tretej tretine sa nám štvrtým gólom podarilo definitívne zápas prikloniť na našu stranu. V náš prospech dnes rozhodlo väčšie nasadenie, ktoré sme dokázali do kľúčových momentov dať.”

Please follow and like us:
fb-share-icon