Vlci triumfovali v druhom zápase najtesnejším rozdielom, jediným úspešným strelcom Gabor

Ani druhý zápas na ľade favorita nám žiaľ semifinálový bod nepriniesol. Chalani sa však vôbec nemusia hanbiť, práve naopak. Včera sme prišli o Ethana Szypulu a dnes o Martina Jakúbeka. Ani tieto citeľné straty však naše mužstvo nepoložili, tím sa zomkol a bol hladným Vlkom viac než vyrovnaným súperom. Výborne pracovali v defenzíve, bojovali jeden za druhého a siahli na úplné dno svojich síl. Domáci sa dostali do vedenia až v presilovej hre a do úplného záveru sme siahali minimálne na predĺženie, veď o výsledku rozhodol jediný gól.

Veľké poďakovanie patrí všetkým fanúšikom, ktorí nás v oboch zápasoch neúnavne povzbudzovali, vytvárali fantastickú atmosféru počas celého zápasu a bojovali s nami až do poslednej sekundy, ĎAKUJEME!

VLCI Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 26. Novák (Koyš, Varga), 59. Kluka (Varga) – 60. Gabor (Gašpar, Chlepčok)

VLCI Žilina: Tomek – Pohl, Šidlík, Kluka, Paukovček, Varga, Grebenchshikov, Novák, Koyš, Mráz, Macek, Sloboda, Pacalaj, Jakubík, Tibenský, Sýkora, Růžička, Nahálka, Melcher, Bečka, Rehák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Kobolka, Ganz, Gabor, Suchý, Chlepčok, Demiters, Lopejský, Magdolen, Halama, Tatár, Gabri, Molnár, Brumerčík, Čunderlík, Šeliga

Prvé minúty zápasu sa odohrali bez väčších gólových príležitostí na oboch stranách. Domáci boli od polovice tretiny aktívnejší a Petrík musel niekoľkokrát zasahovať. Vlci mohli otvoriť skóre stretnutia v 12. minúte, po chybe v defenzíve Indiánov, ale gól z toho nebol. Prvú početnú výhodu získali Indiáni v 13. minúte, po faule na Jakúbeka, pre ktorého sa zápas skončil predčasne. Diváci však gól nevideli. V závere tretiny daroval Vlkom presilovku Magdolen, ale aj domáci sa strelecky trápili.

Ani úvod prostrednej tretiny gól nepriniesol a hra sa prelievala zo strany na stranu. Druhú početnú výhodu v 26. minúte už Vlci dokázali využiť. Novák poslal na Petríka delovku spoza ľavého kruhu a otvoril skóre stretnutia, 1:0. V 31. minúte si obe mužstvá vyskúšali hru 4 na 4, počas ktorej mohli domáci pridať druhý gól, ale Petrík opäť podržal svoj tím. Indiáni si v závere tretiny zahrali dve po sebe idúce presilové hry, ale na domáceho gólmana recept nenašli. Varga sa mohol presadiť v oslabení, keď unikol defenzíve Indiánov, ale Petríka neprekonal.

V úvode záverečnej tretiny Šidlík opečiatkoval hornú žŕdku Petríkovej bránky. Aktivita domácich neutíchala a obrana Indiánov musela byť neustále v pozore. V 46. minúte sa osamotený Rehák rútil na Petríka, ale ten ho zastavil výborným zákrokom lapačkou. Vzápätí mal vyrovnanie na hokejke Suchý, ale zazvonila len horná žŕdka Tomekovej bránky. Hra sa v poslednej 10-minútovke viac otvorila a diváci mohli vidieť gólové príležitosti na oboch stranách. V závere tretiny sa Indiáni pokúšali vyrovnať hrou bez brankára, ale gólom do prázdnej bránky toto počínanie potrestal Kluka. Pár sekúnd pred koncom tretiny ešte odrazený puk od betónov Tomeka, za jeho chrbát poslal Gabor, čím mu prekazil čisté konto. Indiánom to však už na víťazstvo nestačilo a aj druhý zápas v sérii lepšie zvládli domáci Vlci.

Ján Šimko, tréner Žiaru nad Hronom: „Chalani si opäť zaslúžia absolutórium, aký charakter a srdiečko ukázali v dnešnom zápase. Každý jeden si siahol na dno svojich síl a počnúc brankárom, končiac posledným hráčom, ktorý odbojoval ten zápas, klobúk dole. Žilina si domáce zápasy uhrala. Teraz trošku dostaneme priestor na regeneráciu, oddych a pevne verím, že my tak isto vstúpime do domácich zápasov tým, že ich zvládneme a samozrejme sa chceme do Žiliny ešte vrátiť. Na margo toho celého, musím vysloviť jednu anomáliu. To, že na štadióne klubu, ktorý sa tretiu sezónu usiluje o extraligu, sa po včerajšom zápase udejú veci, kde nás päť minút po skončení zápasu, môj realizačný tím a mojich hráčov, vyháňa skupina partičkárov, ktorí majú zaplatený ľad a my si nemôžme v semifinále play off v kľude urobiť veci, týkajúce sa regenerácie. Toto je nonsens, čo som tu včera zažil, to je nonsens…”

Jarrod Skalde, Vlci Žilina: ,,Kontrolovali sme väčšinu zápasu, mali sme viac gólových šancí a puk na hokejkách. Dobre sme bránili a podržal nás brankár Tomáš Tomek, no bol to tímový defenzívny výkon. Potrebovali sme vyhrať takýto zápas, viesť 1:0 a potom to potvrdiť gólom do prázdnej bránky. Každý hráč sa podieľal na víťazstve a všetci hrali naozaj dobre. Je pekné byť vo vedení 2:0 (v sérii), atmosféra je úžasná, hráči to cítia, tú energiu v budove. V Žiari to bude nové prostredie, ale musíme bojovať.“