Vyrovnaný zápas v Považskej Bystrici sa rozhodoval v poslednej tretine. Šťastnejší boli domáci

Včerajší súboj medzi Indiánmi a Pantermi bol, tak ako naposledy, vyrovnaný až do poslednej sekundy. Na konci sa po výsledku 5:3 aj s dávkou štastia opäť tešil domáci tím z Považia. Pritom sme to boli my, kto otváral skóre stretnutia. Súper však promptne zareagoval a vyrovnal na 1:1. Takýmto stavom sa skončila prvá tretina. V prostrednej časti sa Panterom podarilo dvakrát odskočiť na rozdiel jedného gólu, ale v obidvoch prípadoch sme ich vedenie dokázali zmazať. Na ukazovateli skóre svietili tri zásahy na každej strane a tak pred tretou tretinou nebolo nič rozhodnuté. V jej deviatej minúte gólovo udreli domáci a to sa ukázalo byť ako kľúčové. Aj keď sme si ešte vytvorili šance, brankár Považskej Bystrice už nepustil za svoj chrbát žiadny puk. Naopak jeho spoluhráči ešte pridali poisťovací gól do našej prázdnej brány v poslednej sekunde stretnutia. V tomto dueli sme tak mohli vidieť určitú paralelu s tým predošlým vzájomným. Aj v ňom Považania spečatili svoje víťazstvo o dva góly až na samotnom závere zápasu.

HK´95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 15. Cíger (Lušňák, Ligas), 26. Jakubec (J. Ďurkech, Urbánek), 33. Ligas, 49. Vorona (Tománek, J. Ďurkech), 60. L. Ďurkech (Maťovčík) – 11. Halama (Magdolen, Gábor), 30. Jakúbek (Fekiač, Gašpar), 37. Jakúbek (Gašpar, Fekiač). Rozhodovali: Klejna, Adamec – Bezák, Hanko; strely: 25:36; vylúčení: 2:2; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 238 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Bojovný zápas z oboch strán s minimom hokejovej krásy. Dnes vyhral šťastnejší.“