Z Dubnice si vezieme cenné víťazstvo a tri body do tabuľky

Z včerajšieho zápasu v Dubnici si domov vezieme všetky tri body do ligovej tabuľky. Už od začiatku bolo vidieť, že naše mužstvo je hladné po víťazstve. Úspešne prečkalo počiatočný tlak domáceho celku a potom v priebehu pár minút dvakrát gólovo udrelo. Aj keď sa Dubnici podarilo streliť kontaktný gól, úvodná tretina sa skončila za stavu 1:2 z pohľadu nášho súpera. V prvých piatich minútach prostrednej časti Spartak dokázal vyrovnať na 2:2. Tento zásah nás však nezlomil a dokonca pri početnej nevýhode o jedného hráča sme dosiahli vedúci gól. Potom sme aj my mali možnosť presilovej hry, ktorú sme dokázali využiť a tak do tretej tretiny sme išli s dvojgólovým náskokom. Hneď na jej začiatku sme pridali ďalší gól. Pri našej zodpovednej hre v obrane Dubnica už len kozmeticky upravila konečný výsledok na 3:5. Vďaka našej dobrej efektivite a výbornému Romanovi Petríkovi v bráne sme si toto víťazstvo zaslúžili.

TSS GROUP Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Góly: 15. Korbel (Chatrnúch, Hovorka), 26. Hovorka (Tybor), 53. Uram (Mikuš, Géci) – 12. Lunter (Jakúbek, Suľovský), 14. Suľovský (Jakúbek, Lunter), 31. Gašpar, 35. Jakúbek (Gašpar, Kobolka), 41. Gašpar (Šramaty, Magdolen). Rozhodovali: Mĺkvy, Klejna – Hajnik, Junek; strely: 31:24; vylúčení: 4:6; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:1; 374 divákov.  

Dušan Gregor, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: “Napriek prehre nebudem družstvo haniť. Mali sme výborný vstup do zápasu. Žiaľ, nevedeli sme z toho ťažiť a súper nás za každú chybu trestal. Mužstvo sa dokázalo vrátiť do zápasu a vyrovnať na 2:2. Fatálna chyba bola, keď sme v našej presilovke dostali lacný gól. Mužstvo napriek všetkému išlo do tretej tretiny s nasadením zmeniť výsledok zápasu. Hlavu aj ruky majú chalani trošku trnulé, no napriek tomu musíme na sebe tvrdo pracovať a hlavne pracovať na detailoch. Trpezlivo a hlavne s pokorou.”

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: “Náročný zápas, keď vidíme aká je liga vyrovnaná. Stretli sa dve rovnocenné mužstvá. Dubnica sa v druhej tretine vrátila do duelu, my sme však opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov. Bola to dráma až do poslednej minúty. My sme si však dnes zaslúžili vyhrať, napriek tomu, že súper bol veľmi odolný.”

Please follow and like us:
fb-share-icon