Z Dubnice vezieme po dobrom výkone cenný bod

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 19. Tábi (Dubeň, Trška), 64. Ondruš (Sojčík, Mikuš) – 22. Václav (Jakúbek, Valent)

TSS Group Spartak Dubnica: Kristín – Putala, Mikuš, Sojčík, Korbel, Cerda, Dubeň, Janík, Síkela, Vaňo, Andrisík, Trška, Urban, Maniaček, Ďuriš, Tyczynski, Cebák, Meszároš, Tábi, Ondruš, Haščák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Hrabčák, Halama, Magdolen, Andersons, Polukhin, Jakúbek, Valent, Václav, Nádašdi, Hlinka, Gašpar, Romanov, Novotný, Buianov, Čulík, Babeliak, Rajčan, Tatár

Úvod zápasu si obe mužstvá strážili a nikto nechcel urobiť chybu. Gólové suchoty mohla v polovici prvej tretiny prelomiť Andersonsova formácia, ktorá dostala Kristína na chrbát, ale domáca obrana si puk postrážila. V 13. minúte sa do výhodnej pozície 2 na 1 dostali Dubničania, ale Šimo podržal svoj tím. V 17. minúte daroval Vaňo Indiánom početnú výhodu, ale otvoriť skóre sa im nepodarilo. Minútu do konca tretiny sa domáci dostali do útočného pásma, Dubeň vyslal na Tábiho krížnu prihrávku a ten prudkou strelou bez prípravy rozvlnil sieť Indiánov, 1:0.

Do druhej tretiny vstúpili Indiáni odhodlaní ihneď vyrovnať, čo sa im aj podarilo, keď z pravého kruhu vyslal Václav na Kristína delovku, ktorá aj s dávkou šťastia prepadla za jeho chrbát, 1:1. V 25. minúte oslabil domácich Haščák a Indiáni tak mohli pridať aj druhý gól, no nestalo sa tak. V 27. minúte mal gól na hokejke Vaňo, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, ale Šimo puk za chrbát nepustil. V 33. minúte daroval Gašpar domácim početnú výhodu, ale aj Dubničania sa strelecky trápili. Ani záver tretiny gól nepriniesol a do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

V úvode záverečnej tretiny sa dostali Indiáni do početnej výhody po faule Dubeňa, ale skórovať sa im nepodarilo. Hra bola veľmi opatrná, vyrovnaná, ale aj nervózna. V 56. minúte oslabil Indiánov Pač, ale neskôr sa počet hráčov na ľade vyrovnal. V poslednej minúte poskytol početnú výhodu domácim Hrabčák, ale gól nepadol a tak zápas smeroval do predĺženia.

Záver zápasu bol poznačený množstvom veľmi sporných momentov a rozhodnutí. Domáci nastúpili do predĺženia v početnej výhode pri prebiehajúcom treste Hrabčáka, no túto výhodu nezužitkovali. Rozhodujúcemu gólu predchádzal “záhadný ofsajd”, ktorý zabrzdil útok Indiánov. V 64. minúte sa z následného vhadzovania Dubničania dostali do útočného pásma, Sojčík nastrelil Magdolena a odrazený puk za Šimov chrbát poslal Ondruš, ktorý rozhodol o víťazstve domácich.

Norbert Javorčík: „Myslím, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Druhú desaťminútovku prvej tretiny sme hrali veľmi slušne aj v útočnej fáze a aj v defenzíve. Ťažko našej hre niečo vytknúť, samozrejme možno väčšiu efektivitu. Šance sme si vytvárali aj my, aj súper. Bol to vyrovnaný zápas. Snažili sme sa hrať veľmi disciplinovane, za čo by som chcel mužstvo pochváliť, ale musím povedať, že v záverečnej tretine sme mali troch vylúčených, nie úplne tuším za čo. Myslím, že tento záver trošku ovplyvnil stretnutie. Celkovo to bol vyrovnaný duel, obe mužstvá podali slušný výkon. Nie sme spokojní s prehrou a nie sme spokojní s tým, ako bol zvládnutý záver zápasu…”