Z Gemera sme si odviezli jeden bod

Máme za sebou ligovú premiéru na ľade Rimavskej Soboty, z ktorej sme si odniesli jeden bod do tabuľky. Vo vyrovnanom súboji mali viac šťastia domáci a zvíťazili výsledkom 3:2 po predlžení. V úvode stretnutia sa Indiáni snažili dostať súpera pod tlak avšak nevyvarovali sa chýbam v obrane. Dve z nich Orly využili a razom sme prehrávali o dva góly. Na konci prvej tretiny sme dokázali odpovedať tým najlepším spôsobom a dvoma rýchlymi gólmi sme vyrovnali stav zápasu na 2:2. V nasledujúcich dvoch 20-minútovkách si obidve strany vytvorili dostatok šancí, ale diváci už gól v rámci šesťdesiatich minút nevideli. Tento duel tak dospel až do predlženia. V jeho závere nastala kuriózna situácia, keď na výsledkovej tabuli bol zastavený odpočet času avšak rozhodcovia hru neprerušili. Pri chvíľkovej nepozornosti našich hráčov domáci strelili rozhodujúci zásah a mohli sa tešiť z tesného víťazstva.

HKM Rimavská Sobota – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2pp (2:2, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 5. Kivinen (Frídel, Mlynčár), 9. Solomončak (Vojtech, Nazarov), 65. Solomončak (Nazarov, Demiters) – 18. Lunter (Jakúbek, Pač), 18. Šramaty (Lunter, Jakúbek). Rozhodovali: Tornay, Vido – Bezák, Staššák; strely: 29:34; vylúčení: 5:6; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 570 divákov.