Zajtra nastúpime v Poprade na ďalší „šesťbodový“ zápas

Zajtra naši Indiáni pocítia podtatranské ovzdušie. Poprad bude dejiskom nášho zápasu tridsiateho druhého ligového kola, v ktorom o 17:00 vyzveme AquaCity Pikes. Veríme, že tento súboj bude mať iný koniec ako ten prvý vzájomný v tomto ročníku, keď sme vtedy odchádzali spod Tatier bez bodov. Posledná vzájomná konfrontácia sa hrala v decembri na našom ľade a v nej sme zvíťazili po výsledku 5:3.

Vzhľadom na fakt, že pôjde o duel tabuľkových susedov, ktorých delia len tri body, o atraktivitu zápasu nebude núdza. Náš súper sa teda aktuálne nachádza na deviatej priečke a v doterajšom priebehu sezóny získal štyridsať bodov. Z tridsiatich dvoch stretnutí sa mu podarilo zvíťaziť celkovo trinásťkrát avšak na svojom konte má o šesť prehier viac. Tak ako pri Dubnici a Rimavskej Sobote, aj pri Šťukách je nutné spomenúť nedávnu zmenu na pozícii hlavného trénera. Skúsený kouč Ľubomír Hurtaj prevzal vedenie popradskej lavičky po Dušanovi Brinckovi. Štatisticky najproduktívnejším hráčom v kádri rezervy extraligových Kamzíkov je Alexander Peresunko, ktorý však počas tejto sezóny  odohral v TIPOS SHL len dvanásť zápasov. Stabilnou ofenzívnou oporou mužstva spod tatier sa snaží byť český útočník Jakub Kylnar. Ten skóroval už deväťkrát, pripísal si trinásť asistencií a tak jeho sumár kanadských  bodov je momentálne na čísle dvadsaťdva.

Tento duel je jeden z tých „šesťbodových“ a Indiáni si to určite veľmi dobre uvedomujú. Veríme, že si siahnu na dno svojich síl a ulovia u Šťuk ligové body. Držte palce.

Priamy prenos z tohto zápasu môžete sledovať tu: https://www.nike.sk/niketv/stream/43267251/17.1.2024-AquaCity_Pikes_vs_%C5%BDiar_n_Hronom   

Please follow and like us:
fb-share-icon