Z Turca vezieme cenný bod, Martin zvíťazil v predĺžení

HK VITAR Martin – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:pp (1:11:0, 1:2, 1:0)

Góly: 12. Nauš (Semaňák, Dírer), 26. Petran (Fafrák, Dírer), 48. Lahtinen, 64. Poliaček(Semaňák, Dírer) – 13. Fekiač (Jakúbek), 42. Demiters (Fekiač, Valigura), 45. Gabor (Václav)

HK VITAR MartinGlosár – Mešár, Charvát, Poliaček, Paulíny, Lahtinen, Semaňák, Petran, Vaňo R., Dírer, Fafrák, Bobček, Dvořák, Ďurina, Juščák, Nauš, Belica, Siakeľ, Vaňo D., Sleziak

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Kobolka, Demiters, Jakúbek, Fekiač, Gabor, Pač, Gabri, Valigura, Suchý, Václav, Nádašdi, Lopejský, Chlepčok, Halama, Kováč, Kleja, Tatár, Zorvan, Hlinka

Už po pár sekundách hry vyskúšal Glosára v bráne Jakúbek, ale prudká strela z pravého kruhu v bráne neskončila. Indiáni si svojou aktivitou v útočnom pásme vypýtali presilovú hru, no ani napriek dobrým streleckým príležitostiam v jej závere, skóre neotvorili. V 7. minúte sa domáci dostali do početnej výhody, ale Noskovič si aj naďalej držal čisté konto. Druhú početnú výhodu už Rytieri v 12. minúte využili gólom z hokejky Nauša, ktorý prekonal Noskoviča strelou z veľkého uhla, 1:0. Po inkasovanom góle darovali Indiáni domácim ďalšiu presilovú hru. Počas nej sa do úniku dostal Jakúbek, ktorého blafák Glosár prečítal, ale na Fekiačovu dorážku bol už prikrátky, 1:1.

V úvode prostrednej tretiny sa domáci mohli dostať do vedenia v ďalšej početnej výhode, ale nestalo sa tak. Po vyrovnanom úseku hry v 26. minúte získal puk Petran a prudkou strelou od modrej čiary rozvlnil sieť Noskoviča, 2:1. Indiáni sa viackrát ocitli v dobrých streleckých príležitostiach, ale pozorný Glosár bol vždy na mieste. Priebeh hry bol opäť vyrovnaný, s gólovými šancami na oboch stranách. Záver tretiny bol poznačený vzájomnými početnými výhodami, ale obe mužstvá sa trápili v koncovke.

Po faule Semaňáka v úvode záverečnej tretiny si Indiáni dokázali vytvoriť tlak, ktorý ukončil Demiters, keď strelou od modrej čiary vymietol ľavý horný roh Glosárovej bránky, 2:2. V 45. minúte sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku, Václav našiel Gabora a ten backhandovým blafákom oklamal domáceho gólmana, 2:3. Po hrubej chybe Lopejského, ktorý urobil zbytočnú kľučku vo vlastnom obrannom pásme, sa v 48. minúte jednoducho dostal k puku Lahtinen, ktorý pálil z ľavého kruhu do protipohybu Noskoviča a postaral sa tak o vyrovnanie, 3:3. V závere tretiny už gól nepadol a zápas tak smeroval do predĺženia.

O zápase mohol rozhodnúť Dírer, ktorý nebezpečne pálil spomedzi kruhov, ale Noskovič bol pozorný. V 64. minúte predĺženia Dírer krížnou prihrávkou našiel Poliačeka, ktorého trestuhodne nebráneného nechal na opačnej strane hracej plochy Reiners Demiters a ten sa nemýlil. Strelou z pravého kruhu rozhodol o víťazstve Martina po predĺžení.