Príďte si vychutnať derby s nádychom play off

O 17:00 odštartuje duel, ktorý sa dá nazvať aj pohronským derby a to vo všetkých smeroch! Nepôjde len súboj vlaňajších nováčikov a tradičných rivalov, ale bude to boj o všetko, s nádychom play off! Krátko pred štartom aktuálneho súťažného ročníka sme sa dozvedeli podstatnú zmenu, ktorou je priamy postup a zostup medzi súťažami. Znamená to, že posledný tím automaticky vypadne, čo môže mať v súčasných podmienkach výrazný vplyv na ďalšiu klubovú existenciu.

Aktuálne patrí posledná priečka nášmu dnešnému súperovi z Brezna, ale zďaleka ešte nie je nič stratené, pretože je pred nami stále viac ako celá štvrtina súťaže. Rytieri z Brezna bojujú v každom zápase a dnes tomu určite nebude inak! Nazbierali doteraz 23 bodov, čo je o 11 menej ako Indiáni. Výraznou posilou, ktorá dodáva kvalitu v kádri hokejistov z Horehronia, je početná enkláva hráčov zo Spišskej Novej Vsi, ktorých môžeme v zostave očakávať aj dnes, keďže Spišiaci majú dnes v extralige voľno.

Brezňania doma tesne podľahli vo vyrovnanom zápase Modrým krídlam 1:2 a podobne vyrovnaný duel môžeme očakávať aj dnes. Doteraz sme sa s rytiermi stretli dvakrát. V úvodnom zápase sme zvíťazili na domácom ľade 2:0, ale z Brezna sme si priviezli domov len bod, po prehre 1:2 po predĺžení.

Stále bojujeme s pretrvávajúcou početnou maródkou, ktorá viacerých hráčov vyradila tesne pred zápasom v Martine. Napriek tomu sme sa prezentovali vynikajúcim výkonom, ktorý nám zabezpečil aspoň cenný bod, aj keď sme siahali na všetky tri. Výborný výkon podal brankár Noskovič a vynikajúco zapadol popradský mladík Adrian Valigura, ktorý dohrával zápas v prvej formácii s Fekiačom a Jakúbekom.

Veríme, že tréner Ján Šimko bude mať šťastnú ruku pri skladaní dnešnej zostavy a namieša ju víťazne! Dnes potrebujeme vyhrať, bodovať, odskočiť od poslednej priečky a vrátiť sa späť do pokojnej časti tabuľky! Začíname už o 17:00, príďte a fandite “indiánom”, ktorí to teraz potrebujú viac ako kedykoľvek predtým!