Zápasy finále sú zrušené, náhradný termín zatiaľ nepoznáme

Prípady nákazy koronavírusom narastajú aj na Slovensku, čo si vyžaduje kroky kompetentných orgánov a inštitúcií. Hokejové zápasy, najmä naše domáce, sa tešia mimoriadne veľkej návšteve fanúšikov, čo môže, ale nemusí so sebou priniesť aj riziká nákazy.

Všetci sa tešíme na veľkolepé finále s Humenným. Prvé zápasy boli naplánované už na najbližší víkend, ale rozhodnutie Ústredného krízového štábu im dalo rázne STOP na najbližších 14 dní. Toto rozhodnutie je záväzné aj pre Slovenský zväz ľadového hokeja, ktorého stanovisko vám prinášame.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a riadiace orgány súťaží v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 v súvislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19) prijali nasledovné rozhodnutia:

Riadiace orgány súťaží SZĽH v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu zo dňa 9.3.2020 vydávajú podľa čl. 4.2.5.4 SP SZĽH rozhodnutie, že zápasy v súťažiach Tipsportligy, Slovenskej hokejovej ligy, 2. ligy seniorov, Extraligy žien, Extraligy juniorov, Extraligy dorastu, 1. ligy juniorov, 1. ligy dorastu, Ligy kadetov, Ligy st. žiakov 8., 7., Ligy ml. žiakov 6., 5.; ďalej turnaje prípraviek HP 3. a HP 4., ako aj všetky naplánované priateľské zápasy v ľadovom hokeji na území SR v termíne od 10. do 23. marca 2020 vrátane, sa v tomto období nebudú hrať a odkladajú sa na neurčito.

SZĽH situáciu ďalej monitoruje a bude priebežne reagovať. SZĽH bude o svojich ďalších rozhodnutiach bezodkladne informovať prostredníctvom svojho webového sídla a sociálnych sietí.

Zdroj: hockeyslovakia.sk

O všetkom podstatnom vás budeme priebežne informovať, preto nám aj počas tejto vynútenej prestávky ostaňte verní a sledujte dianie na webe, aj sociálnych sieťach.

Please follow and like us:
fb-share-icon