Žilina rozhodla o výsledku druhého štvrťfinále v úvodných dvadsiatich minútach

Vo včerajšom druhom zápase štvrťfinále Žilina ukázala pred domácimi tribúnami väčšiu dominanciu ako v piatok. Tomu zodpovedal aj konečný výsledok v pomere 6:1. Domáci sa na začiatku stretnutia dostali do hernej pohody a počas prvých štyridsiatich minút ju potvrdzovali aj gólovo. V prvej tretine dostali puk do našej bránky štyrikrát a v druhej dvakrát. Malou útechou nám môže byť záverečná časť hry, ktorú sme vyhrali 0:1. Práve na to budeme chcieť v utorok a stredu na domácom ľade nadviazať. Opäť musíme dať klobúk dole pred našimi fanúšikmi, ktorí povzbudzovali Indiánov až do konca aj za nepriaznivého stavu.

Vlci Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:1 (4:0, 2:0, 0:1); stav série: 2:0

Góly: 4. Mráz (Koyš), 14. Melcher (Halama, Rajnoha), 15. Kolář (Holenda, Bezúch), 20. Bezúch (Beták, Holenda), 26. Varga (Jakúbek, Galamboš), 30. Galamboš (Varga) – 56. Jamrich (Rajčan). Rozhodovali: Smrek, Vido – Tvrdoň, Janiga; strely: 36:25; vylúčení: 2:2; presilovky: 0:0; oslabenia: 1:0; 3048 divákov.

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: „Sme veľmi radi za druhé víťazstvo. A čo je dôležité, po veľmi dobrom výkone.“

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Rozdelil by som to do dvoch častí. V prvej tretine sme spravili hrúbky v držaní puku a tie rozhodli o priebehu zápasu. Som veľmi rád, že druhá časť stretnutia vyzerala úplne inak. Na tom budeme stavať.“