Žilinu sme presvedčivo zdolali a ideme ďalej

Vlani sme s vlkmi odohrali štyri zápasy, ani raz sme nevyhrali a strelili sme im len jeden gól. Včerajšou výhrou Indiáni túto bilanciu nielen zmiernili, ale výsledkom 7:0 negatívnu štatistiku doslova vygumovali. Včerajší duel bol dokonalým obrazom tímovej bojovnosti, obetavosti a najlepšou pozvánkou na zápas proti Humennému. Hráči bojovali do poslednej sekundy a nevypustili jediný súboj ani za stavu 7:0. Sedem strelených gólov, dve využité presilovky, gól vo vlastnom oslabení, tvrdé súboje, šarvátky, to všetko ideli diváci, ktorí prišli do Slovalco arény.

Prvá tretina nám vyšla priam ideálne a vytvorili sme si trojgólový náskok, čo bol základný kameň úspechu v boji s úradujúcim majstrom. V jej závere sme skórovali dvakrát v priebehu 39 sekúnd a Vlci odchádzali do šatne poriadne rozčarovaní.

Hneď v úvode druhej tretiny Roman Petrík ukážkovo zlikvidoval dva samostatné nájazdy a ustáli sme štyri presilovky, z toho jednu piatich proti trom. A aby to nebolo málo, skórovali sme vo vlastnom oslabení! Klincom bol druhý presilovkový gól v zápase, z hokejky Martina Jakúbeka, po ktorom sme vyhrávali už 5:0.

V záverečnej tretine sme Vlkov totále umlčali dvomi gólmi v priebehu 26 sekúnd a senzácia bola na svete. Chalani veľmi obetavo bojovali až do úplného konca a hádzali sa do striel aj keď o výsledku bolo dávno rozhodnuté. Pomohli tak Romanovi Petríkovi udržať si čisté konto v druhom zápase v rade.

V troch zápasoch sme trikrát zvíťazili a inkasovali sme len jediný gól. V tíme vládne dobrá nálada a výborné výkony chceme preniesť aj do zajtrajšieho zápasu proti Humennému. Určite zajtra neseďte doma, ale zamierte do Slovalco arény povzbudiť Indiánov. Šláger kola, súboj prvého s tretím, začína o 18:00!