Do Žiaru cestuje majster, chceme ho konečne zdolať!

Dnes „indiáni“ odohrajú zápas s prvým z dvoch súperov najväčšieho rangu, ktorí nás tento týždeň čakajú. O 18:00 k nám pricestuje „vlčia svorka“ zo Žiliny, ktorá obhajuje titul majstra ligy. Nedá sa vôbec hovoriť o súperovi, ktorý nám sedí. Veď v minulej sezóne sme prehrali všetky štyri vzájomné zápasy a v nich sme dokázali streliť „vlkom“ len jeden gól.

Po minulom šesťbodovom týždni má naše mužstvo vôľu to zmeniť a v ideálnom prípade z tohto duelu zobrať všetky tri body do tabuľky. Nebude to však nič jednoduché s účastníkom poslednej baráže o extraligu, v ktorej Žilina nestačila na Liptovský Mikuláš.

„Vlci“ po zostupe z najvyššej súťaže v ročníku 2018/19 mali už dvakrát na dosah návrat medzi slovenskú elitu. V predminulej sezóne im unikol postup vo finále so Spišskou Novou Vsou a naposledy neuspeli, v už v spomínanej baráži, s Liptovským Mikulášom.

Nie je pochýb o tom, že Žilinčania majú opäť len tie najvyššie ambície. Pozíciu jedných z najväčších ašpirantov na víťazstvo v lige sa im zatiaľ darí potvrdzovať tak z polovice. Z desiatich odohraných stretnutí zaznamenali päť výhier a patrí im tretia priečka v tabuľke, s devätnástimi bodmi, čo je len o dva body viac, ako sme nazbierali my.

Žilina angažovala pred týmto ročníkom veľmi skúsené extraligové posily. Kapitánom tímu je strieborný medailista z Majstrovstiev sveta v Helsinkách, Marek Hovorka. Do brány prišiel z Popradu Tomáš Tomek, obranu vystužil príchodom z Prešova český bek Dávid Ružička a útok posilnil Bruno Mráz z Michaloviec. Práve Bruno je aj najproduktívnejším „vlkom“ s jedenástimi bodmi, za dva góly a deväť asistencií v desiatich dueloch. Žilinský klub sa pred novou sezónou rozhodol ísť cestou zámorského trénera a šéfom lavičky sa stal 51-ročný Kanaďan Jarrod Skalde, ktorý vo svojej hráčskej kariére odohral aj stopätnásť stretnutí v NHL.

V tomto zápase môžeme sledovať aj bratský súboj bratov Halamovcov. Ako je známe, 23-ročný center Patrik Halama pôsobí v našom tíme a jeho o tri roky starší brat Marco je členom žilinskej „vlčej svorky“. Uvidíme, ktorý z bratov sa bude po dueli tešiť viac.

My, samozrejme, veríme, že sa spolu s Paťom bude tešiť z víťazstva naše mužstvo! Taktiež veríme, že sa k nášmu skvelému fanklubu pripoja aj ostatné tribúny a Slovalco aréna zažije búrlivú atmosféru. Užime si to spolu a nech celý štadión fandí „indiánom“.

Please follow and like us:
fb-share-icon