9-gólovú prestrelku rozhodol až gól v poslednej minúte, gladiátori sa ujali vedenia v sérii

HK Gladiators Trnava – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)
Góly:
19. Jurák (Miklík, Holovič), 32. Kliment (Jurák), 32. Okoličány (Holovič), 33.
Okoličány (Ejem), 60. Holovič (Antonov, Okoličány) – 3. Chlepčok (Tatár), 8. Gašpar
(Václav, Magdolen), 30. Babeliak (Nádašdi, Srnka), 45. Lunter (Šramaty, Jakúbek)

HK Gladiators Trnava:
Hollý – Ejem, Rašin, Antonov, Holovič, Okoličány, Semaňák,
Kliment, Miklík, Kukumberg, Mrava, Hajda, Vuorijärvi, Jurák, Schmidt, Kupka, Poldruhák,
Komloš, Adamčík, Šandor

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Andersons, Nádašdi, Buianov,
Hlinka, Polukhin, Hrabčák, Jakúbek, Šramaty, Lunter, Magdolen, Gašpar, Václav, Babeliak,
Srnka, Novotný, Chlepčok, Adamčík, Tatár

Už v 3. minúte zápasu sa Indiáni ujali vedenia, keď po vyhratom buly ihneď pálil Chlepčok
a prekvapil Hollého, 0:1. V 8. minúte sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku, Václav
našiel krížnou prihrávkou Gašpara a ten prudkou strelou z pravého kruhu zvýšil na 0:2. Po
dvoch inkasovaných góloch domáci využili možnosť oddychového času. V 11. minúte nás oslabil Václav, ale Gladiátori sa nedokázali dlhšie usadiť v útočnom pásme. Gól na
hokejke mal v 17. minúte Lunter, ktorý mohol nikým nebránený páliť spomedzi kruhov, ale
puk mu „nesadol“. V závere tretiny daroval domácim početnú výhodu Adamčík a neskôr sa k nemu pridal aj Buianov. Gladiátori početnú výhodu 5 na 3 využili, keď sa Jurák dostal k puku a prudkou strelou od modrej čiary prekonal Ovečku, 1:2.

V úvode prostrednej tretiny mohol pridať svoj druhý gól v zápase Gašpar, keď sa dostal do
samostatného nájazdu, ale Hollý podržal svoj tím. Priebeh hry bol veľmi vyrovnaný a puk
lietal zo strany na stranu. V 26. minúte oslabil Indiánov Šramaty a Gladiátori si vytvorili
výrazný tlak, no vyrovnať nedokázali. V 30. minúte nahodil puk do bránkoviska Nádašdi
a Babeliak ho poslal za bránkovu čiaru, 1:3. Rovnaký gól padol o minútu neskôr na opačnej
strane. Nahodený puk za chrbát Ovečku poslal Kliment. Domácim stačilo len pár sekúnd na
vyrovnanie a rýchlym gólom sa o to postaral Okoličány. Gladiátori sa dostali na koňa
a o minútu neskôr sa po hrubej chybe v obrane Indiánov opäť dostali k puku. Okoličány sa ani druhýkrát nemýlil a z ľavého kruhu prestrelil Ovečku, 4:3.

Do záverečnej tretiny lepšie vstúpili Indiáni, ktorí sa po skrumáži pred Hollým tešili z vyrovnávajúceho gólu, ktorý si pripísal Lunter. Situácia na ľade začínala byť nervózna, čo sa
prejavovalo viacerými tvrdými osobnými súbojmi. Indiáni sa veľmi obetavo hádzali do striel
a domácim tak brzdili strelecké príležitosti. Obrovskú gólovú príležitosť mal v 45. minúte na
hokejke Lunter, ale ani nadvakrát nedokázal prekonať Hollého. 58 sekúnd pred koncom zápasu Indiáni inkasovali, keď do odkrytej brány poslal puk Holovič.

Norbert Javorčík: „Pre náš klub to bol prvý zápas v play off a tak to treba aj brať. My však máme v tíme tiež hráčov, ktorí už prežili takéto zápasy. Chceme odohrať dobré zápasy a chceme podať dobré výkony. Bol to divoký zápas, ale dali sme do toho veľa energie a samozrejme zamrzí gól pár sekúnd pred koncom. Mali sme tam dosť skúsených hráčov na to, aby sme si nedali streliť gól takýmto spôsobom, ale aj to patrí k hokeju a už teraz s tým nič nespravíme. Zajtra nás čaká ďalší zápas a my sa pokúsime nadviazať na výkon, aký sme podali dnes. Budeme sa snažiť sústrediť na drobné veci, ktoré nám dnes unikali, budeme sa snažiť celú sériu dávať do zápasov dobré nasadenie, dobré emócie a každým zápasom sa zlepšovať.“