Reparát v Trnave nevyšiel, séria sa za stavu 0:2 sťahuje do Žiaru

HK Gladiators Trnava – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 27. Okoličány (Antonov, Holovič), 48. Okoličány (Antonov, Holovič), 59. Jurák (Kupka) – 3. Tatár (Hrabčák, Adamčík)

HK Gladiators Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Antonov, Holovič, Okoličány, Semaňák, Kliment, Miklík, Kukumberg, Mrava, Hajda, Vuorijärvi, Jurák, Schmidt, Kupka, Poldruhák, Litavec, Komloš, Adamčík, Šandor

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Andersons, Nádašdi, Buianov, Hlinka, Polukhin, Hrabčák, Jakúbek, Šramaty, Lunter, Magdolen, Gašpar, Václav, Babeliak, Srnka, Novotný, Adamčík, Tatár

Už v druhej minúte zápasu mohol otvoriť skóre Kupka, ale netrafil odkrytú bránu. Vzápätí sa Indiáni dostali do rýchleho protiútoku, Tatár vyslal na Hollého prudkú strelu z pravého kruhu  a rozvlnil sieť Gladiátorov, 0:1. V 8. minúte získali Indiáni početnú výhodu po faule Komloša, ale skórovať sa im nepodarilo. Dobrú streleckú príležitosť mal na hokejke Babeliak, ktorý poslal puk do protipohybu Hollého, ale táto situácia gólom neskončila. Čistú gólovú príležitosť zahodil v 13. minúte Kukumberg, ktorého vysunul Miklík, ale Ovečka podržal svoj tím. V závere tretiny oslabil Indiánov Polukhin, ale výraznému tlaku Gladiátorov sme sa dokázali ubrániť.

Druhá tretina začala opatrným hokejom. Nebezpečný puk do bránkoviska nahodil Pač, ale domáci gólman mal situáciu pod kontrolou. V 27. minúte sa Gladiátorom podarilo vyrovnať po strele Okoličányho, ktorý poslal puk do pravého horného rohu. V polovici zápasu sa hra zrýchlila, no obe mužstvá veľmi dobre bránili. V 36. minúte sa dostal do úniku Semaňák, ale Ovečka mu nedal šancu. V závere tretiny diváci videli dobré gólové príležitosti na oboch stranách, ale gól už nepadol a stav zostal aj naďalej vyrovnaný.

V úvode záverečnej tretiny získali Indiáni početnú výhodu, ale domáci sa ubránili. Zvýšiť skóre mohol Antonov, ktorý po krížnej prihrávke pálil bez prípravy, ale Ovečka mal betóny na mieste. V 48. minúte sa domáci dostali do útočného pásma, odrazený puk od výstroje Ovečku sa dostal k Okoličánymu a ten ho po druhýkrát prekonal, 2:1. V 53. minúte sa Indiáni dostali do početnej výhody, no vyrovnať sa im nepodarilo. V závere zápasu sa Indiáni pokúšali vyrovnať hrou bez brankára, no inkasovali z hokejky kapitána Juráka.

Trnava vedie po úvodných zápasoch 2:0 a séria sa presúva do Žiaru, kde už v piatok budeme bojovať o prvý a zároveň existenčný bod!

Norbert Javorčík: „Oproti včerajšku sa náš výkon zlepšil, čo bolo aj cieľom, s ktorým sme išli do tohto zápasu. Chceli sme tento výkon pretaviť aj do víťazstva, čo sa nám nepodarilo, ale každopádne si myslím, že dnes sme boli mierne lepším mužstvom ako domáci, čo nám môže vliať sebavedomie do ďalšej série. Bol to z našej strany lepší zápas z hľadiska ofenzívy aj defenzívy, vytvorili sme si viac streleckých príležitostí ako včera, dostali sme sa aj k presilovkám, ktoré sme nezahrali zle, ale neboli sme strelecky efektívni. Séria sa ešte zďaleka nekončí, ideme domov, budeme sa snažiť náš výkon ešte zlepšiť a budeme bojovať!“