Bojovný výkon Indiánov nestačil na prvé víťazstvo s Považskou Bystricou v sezóne

Ani v domácom prostredí sa nám v tomto ročníku nepodarilo poraziť Považskú Bystricu. Tretí vzájomný zápas v rámci ligy bol opäť vyrovnaný, čomu zodpovedá aj konečný výsledok, ktorý vyznieva v prospech nášho súpera. Úvodný gól stretnutia padol do našej brány hneď v prvej minúte. Stav 0:1 vydržalo až do 36. minúty, v ktorej Indiáni dokázali vyrovnať. Pred poslednou 20- minútovkovou tak skóre bolo nerozhodné. V nej si najskôr hostia opätovne prinavrátili vedenie na svoju stranu. Na to sme o chvíľu pohotovo zareagovali gólom na 2:2. Panteri nám však dokázali zasadiť aj tretí úder. Pri hre vabank bez brankára sme sa pokúšali poslať zápas do predlženia, ale Považania už len zvýraznili svoje víťazstvo pomerom 2:4 z nášho pohľadu. Ďakujeme nášmu tímu, že napriek oklieštenej zostave predviedol bojovný výkon a všetkým divákom za návštevu.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK´95 Považská Bystrica 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Góly: 36. Jamrich (Magdolen, Kuboš), 43. Gašpar (Magdolen, Kobolka) – 42. Volko (Vorona), 50. Lušňák (Zaťko), 60. Vorona (Jakubec, Volko). Rozhodovali: Valachovič, Mĺkvy – Staššák, Haringa; strely: 30:30; vylúčení: 2:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 584 divákov.

Tomáš Nádašdi, asistent trénera HK MŠK Žiar nad Hronom: „Chcel by som chlapcom poďakovať za predvedený výkon. Zápas oddreli. Ako povedal tréner hostí, tí chlapci, ktorí sú vo Zvolene, nám chýbali hlavne pri presilovkách. Ale my sa s tým musíme vyrovnať. Sú tu ďalší, ktorí ich musia nahradiť. Duel bol vcelku dobrý, škoda tých malých chybičiek pri tých góloch. Stále sme doťahovali a myslím si, že chlapci ozaj odohrali dobrý zápas.“

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK´95 Považská Bystrica: „V stredu sme odohrali veľmi ťažký v Žiline a bolo cítiť pomalší rozbeh. Prvá tretina bola systémovo z našej strany celkom fajn. V druhej sme sa trochu trápili, ale ustáli sme to. V tretej tretine sme šli vyslovene po troch bodoch, keďže nám predošlé dva duely nevyšli podľa predstáv. Som rád, že sa nám to nakoniec podarilo. Bolo cítiť aj absenciu hráčov na súperovej strane, ale aj naši rozdieloví hráči majú nejaké problémy. Chýbal nám Roman Tománek, hlavne pri presilových hrách, takisto Ligas. Takže bolo to dnes vyrovnané stretnutie a nemyslím si, že vyhral šťastnejší. Skôr zanietenejší, ktorý mal viac chuti zvíťaziť.“