Bojovným výkonom celého mužstva sme si vyslúžili tretí skalp proti Prešovu v tejto sezóne

Indiáni včera pred domácimi tribúnami ukázali veľkú obetavosť a nasadenie počas celého zápasu. Bojovný výkon nášho mužstva vo výrazne oklieštenej zostave nám priniesol tretie víťazstvo nad Prešovom v tomto ligovom ročníku. Hneď od úvodu obidve strany predvádzali oku lahodiaci hokej. Koňáre využili jednu z ponúknutých presilových hier na otvárací gól stretnutia a do konca prvej tretiny si udržali jednogólové vedenie. Na začiatku tej druhej sme si aj my v rámci zápasu otvorili gólové konto. Bol to zároveň jediný gólový moment, ktorý diváci v prostrednej časti hry mohli vidieť. To im však vynahradila tretia tretina, v ktorej padlo päť gólov. Najskôr sa nám vďaka využitým presilovkám podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Súper však bleskurýchlo dokázal znížiť na 3:2. Za jeden z najdôležitejších momentov v tomto súboji môžeme považovať náš štvrtý gól, ktorý nám dodal pokoj pred úplným záverom. Na tento úder už hostia nezareagovali a my sme pri hre Prešova bez brankára už len prikrášlili konečné skóre na 5:2 z nášho pohľadu. Ďakujeme nášmu tímu za oduševnený výkon a našim fanúšikom, že ho podporili pravou hokejovou atmosférou.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Prešov 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Góly: 22. Halama (Magdolen, Tatár), 45. Tatár (Magdolen, Kobolka), 47. Pač (Šramaty, Babkovič), 52. Šramaty (Lunter, Mišiak), 59. Brumerčík (Magdolen) – 8. Toma (Kohút, Jerofejevs), 48. Sigarev (Toma, Chalupa). Rozhodovali: Synek, Adamec – Staššák, Ščurka; strely: 27:43; vylúčení: 7:3; presilovky: 2:1; oslabenia: 1:0; 478 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Absolútne súhlasím so slovami kolegu o obetavosti a chytrosti. Zomkli sme sa, pretože máme množstvo chorých, zranených a posilnili sme aj naše A-mužstvo vo Zvolene. Obávali sme sa tohto zápasu, pretože Prešov zohral vynikajúci duel so Žilinou. Kľúčovým momentom boli ubránené presilové hry v prvej polovici zápasu. V tretej tretine sme pridali, mali trochu šťastia, ale toho hokejového umenia, ktoré spomína kolega. Som veľmi rád, že sme vyhrali tento náročný duel. Nebolo to pre nás jednoduché.“

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Som nahnevaný a plný emócií, preto by nebolo konštruktívne a ani správne hodnotiť. Chcem zablahoželať súperovi k víťazstvu, k jeho chytrosti a obetavosti. Je neakceptovateľné, aby sme prehrali.“