Brezno sme zdolali gólmi v prvej tretine, skóroval oslávenec Gašpar, Petrík vychytal nulu

Súboj vlaňajších nováčikov sme zvládli bez inkasovaného gólu, o čo sa postaral výborným výkonom Roman Petrík. Našu cestu za víťazstvom odštartoval Nicolas Gašpar, ktorý gólom oslávil svoje 26. narodeniny a obrovskú chybu brankára hostí využil Matej Kraut.

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – HK Brezno Knights 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 8. Gašpar (Jakúbek, Fekiač), 17. Kraut

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom: Petrík – Gabri, A. Kobolka, Lopejský, M. Šeliga, Pač, M. Hlinka, Nádašdi – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Magdolen, Halama, Chlepčok – Václav, Giertl, Kováč – Brumerčík, Adamčík, Kraut

HK Brezno Knights: Belanyi – Biro, M. Bača, Ganz, P. Kuboš, Zubák, M. Grec, Korýtko, J. Rákoš – Jasenec, Oško, Huhdanpää – Ďuriš, Fungač, Olejník – Melcher, Huna, Surový – Huna, Hudák, Olejník

Rozhodovali: Adamec, Fridrich, Šebeň, Šefčík, 437 divákov

Prvá veľká príležitosť v zápase prišla po rýchlom prechode Indiánov do útočného pásma. Jakúbek vynikajúco našiel na krídle narodeninového oslávenca Nicolasa Gašpara, ktorý zakončil do úplne odkrytej brány, 1:0. V polovici prvej tretiny doslova darovali Indiáni hráčom Brezna presilovú hru. Po hákovaní odišiel na trestnú lavicu Adamčík, ale hostia to nevyužili. V 17. minúte sa  brankár Belányi dopustil školáckej chyby. Pri pokuse o rozohrávku prihral Krautovi priamo na čepeľ a ten bez problémov zakončil do prázdnej bránky, 2:0.

Už v prvej minúte druhej tretiny sme boli svedkami nebezpečnej príležitosti hosťujúceho Fungáča. Strelou zápästím, spomedzi kruhov vystrelil na Petríka, ale ten jeho pokus zneškodnil. Po tomto momente prišla dlhá pasáž bez prerušenia, ktorá ale žiadnu zaujímavú príležitosť nepriniesla. Obrat v hre prišiel až po vylúčení Ďuriša. Indiáni sa usadili v útočnej tretine, ale zvýšiť náskok sa im nepodarilo. Dianie v druhej tretine prerušil zlomený spoj plexiskla po strele Indiánov a zvyšok tretiny sa tak dohrával až po predčasnej prestávke. Hneď po nej prišla chyba Hlinku a Indiáni odolávali dlhé štyri minúty tlaku Brezna.

Úvod tretieho dejstva priniesol rýchly hokej na oboch stranách. Hostia nastúpili s cieľom čo najskôr sa vrátiť do zápasu a oba tímy sa prezentovali tvrdými zákrokmi. „Rytierov“ ale zabrzdilo vylúčenie Zubáka, po agresívnom zákroku pri mantineli. Pri vylúčení na strane súpera sa Indiáni snažili zvýšiť svoj náskok, avšak po viacerých oku lahodiacich kombináciách neuspeli. V závere tretiny sa hostia ešte pokúšali znížiť nepriaznivý stav odvolaním brankára, ale Indiáni bezpečne udržali svoj náskok až do konca.

Peter Lichanec, tréner hostí: „Kolegovi by som chcel najskôr pogratulovať k víťazstvu. Hrali lepšie ako my a využili šance, ktoré mali. My sme sa poriadne do šance ani nedostali. V presilovke štyri minúty niečo vymýšľame a strácame puky na modrej čiare. Keď sa dostaneme do pásma, dávame krížnu prihrávku, kde nám to súper vždy zachytí a sami sa vyhodíme z pásma. Pred našim brankárom súper doráža puky a my sa na nich pozeráme a tieto chyby sa nám opakujú každý jeden zápas.“

Norbert Javorčík, tréner domácich: „Snažili sme sa nadviazať na výkon z Martina a zápasu s Modrými krídlami. Snažili sme sa náš hokej postaviť na disciplíne, organizovanosti a myslím, že sa nám to v tomto ťažkom zápase darilo. Z môjho pohľadu sme mali viac z hry, vytvárali sme si viac šancí, ale nedokázali sme odskočiť na väčší, ako dvojgólový, rozdiel. V defenzíve sme sa snažili byť na dobrých pozíciách, vracať sa a robiť jednoduché veci, ktoré nás priviedli k víťazstvu, ktoré si veľmi vážime.“