Súboj vlaňajších nováčikov bude špeciálny pre štvoricu Indiánov

Indiáni dnes odohrajú druhý zápas s Rytiermi v tomto týždni. Po tých z Martina, nás dnes čakajú Breznianski. O 18:00 ich privítame v našej Slovalco aréne. Bude to duel minuloročných nováčikov, a tak nejde poprieť, že je medzi súpermi značná rivalita.

Stretnutia s Breznom sú takmer zakaždým veľmi vyrovnané. Dokazujú to aj vzájomné zápasy z minulej sezóny, ktoré v troch prípadoch zo štyroch skončili rozdielom jedného gólu. S Brezňanmi sme sa naposledy stretli začiatkom septembra v priamom súboji o skupinovú fázu slovenského pohára, ktorý tiež dopadol najtesnejším rozdielom. Vtedy sa náš súper tešil z víťazstva 3:2.

Dnešný súboj bude mať určite špeciálnu príchuť pre Mateja Krauta a Olivera Giertla, ktorí boli v minulej sezóne pevnou súčasťou tímu Brezna. Zaujímavosťou je, že vlani si v niekoľkých zápasoch obliekli brezniansky dres aj Jakub Lopejský a Viktor Mičík a zhodou okolností to boli práve zápasy proti nám. Pre všetkých štyroch to bude určite veľká motivácia, uspieť proti bývalému zamestnávateľovi.

Určite by sme radi zopakovali veľmi dobrý výkon zo stredy, keď sme triumfovali na horúcom ľade Martina 1:2 a to nám prinieslo veľmi cenné tri body do tabuľky. Celkovo sme ich v deviatich stretnutiach získali štrnásť. Naopak Rytieri z Brezna z rovnakého počtu zápasov vyťažili len dve výhry a so siedmimi bodmi okupujú v tabuľke jedenáste miesto. V piatok dokázali vydolovať cenné víťazstvo na ľade Trnavy 2:4, ale o dva dni neskôr doma Modrým krídlam nestrelili ani gól a prehrali 0:3.

Klub pritiahol do svojich obranných radov známe extraligové meno Mareka Bira, útok zas posilnili skúsení bratia Richard a Róbert Hunovci. Týchto skúsených hráčov zatiaľ zatieňuje mladý 20-ročný útočník Michal Jasenec, ktorý je s tromi strelenými gólmi a štyrmi prihrávkami najproduktívnejším hráčom mužstva. V uplynulých dňoch pricestovali na Horehronie dvaja fínski legionári, Jerry Sammalisto a Lauri Huhdanpää a čerstvou akvizíciou na brankárskom poste je juniorský reprezentačný brankár Patrik Andrisík, ktorý chce svojimi výkonmi zabojovať o nomináciu na Majstrovstvá sveta. Zmeny pred novým ročníkom sa dotkli aj realizačného tímu. Na pozícii hlavného trénera vystriedal Jaroslava Becka Peter Lichanec a jeho asistentom sa stal bývalý extraligový hráč Matej Češík. Na post športového manažéra zasadla slovenská legenda Vlastimil Plavucha.

Dnešný cieľ Indiánov je potvrdiť tri body z Martina a nadviazať na výborný kolektívny výkon. Príďte im tomu dopomôcť svojou podporou aj hlasivkami. Užite si tento súboj rivalov a fandite Indiánom. Tešíme sa na Vás!

Please follow and like us:
fb-share-icon