Cieľ splnený, Gladiátorov sme zdolali a dôležité body zostávajú doma!

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Gladiators Trnava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Novotný (Magdolen, Romanov), 35. Jakúbek (Lunter, Sládok), 60. Chlepčok (Sládok) – 28. Antonov (Miklík, Kupka)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:
Trenčan – Pač, Kobolka, Jakúbek, Novotný, Lunter, Hudec, Sládok, Pulščák, Gašpar, Magdolen, Buianov, Hlinka, Babeliak, Romanov, Chlepčok, Nádašdi, Hrabčák, Adamčík, Tatár

HK Gladiators Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Jurák, Holovič, Okoličány, Semaňák, Schmidt, Miklík, Kukumberg, Mrava, Hajda, Vuorijärvi, Antonov, Kupka, Šandor, Kliment, Ružek, Adamčík, Komloš

Do prvej väčšej gólovej príležitosti sa dostal už po pár sekundách hry Lunter, ktorý ohrozil Hollého prudkou strelou z kľaku. V 7. minúte pálil spomedzi kruhov Kobolka, ale trnavský gólman bol na mieste. V 12. minúte daroval početnú výhodu Gladiátorom Hudec, no Trenčan puk za chrbát nepustil. Priebeh hry bol veľmi vyrovnaný. V závere tretiny sa dostali Indiáni do početnej výhody a dokázali ju využiť gólom Novotného, ktorý si nakorčuľoval na úroveň kruhov a strelou bez prípravy poslal puk k pravej žrdi, 1:0.

V úvode prostrednej tretiny mal gól na hokejke Babeliak, ktorý sa nikým nebránený rútil na Hollého z ľavej strany, ale puk skončil len na zadnom plexiskle. V 28. minúte sa hostia dostali do útočného pásma a Antonov strelou z otočky vymietol pravý horný roh Trenčanovej brány, 1:1. V 30. minúte získali Indiáni početnú výhodu, ale neskôr sa počet hráčov na ľade vyrovnal. V 35. minúte vysunul Lunter krížnou prihrávkou Jakúbeka, ktorý sa dostal do úniku a dokázal Indiánov dostať do vedenia, 2:1. V závere tretiny oslabil hostí Ružek, ale stav zostal nezmenený.

Vyrovnať mohol v úvode záverečnej tretiny Jurák, ktorý sa dostal k puku po chybe v obrane Indiánov, ale na Trenčana nestačil. V 50. minúte sa po skrumáži pred trnavskou bránou na chvíľu tešili Indiáni z gólu, ale radosť bola predčasná. Vzápätí oslabil Gladiátorov Ejem, ale hostia sa ubránili. Indiáni získali ďalšiu početnú výhodu po faule Semaňáka, počas ktorej mohli dvakrát skórovať, ale Hollý sa blysol dobrými zákrokmi. V závere tretiny sa hostia pokúšali vyrovnať v power-play, ale Chlepčok zachytil puk a strelou do prázdnej brány poistil Indiánom plný bodový zisk.

Norbert Javorčík: „Dnes sme na naše pomery hrali veľmi dobre v hre 5 na 5. Dobre sme korčuľovali a náš forcheck bol energický a z taktického hľadiska dobrý. Zo špeciálnych situácií nám už dlhodobejšie ide oslabovka o trochu lepšie, ale myslím si, že aj v presilovke sme mali náznaky, ktoré ešte musíme dotiahnuť do toho, aby sme si dokázali vytvoriť viac šancí. Celkovo si myslím, že dnes sme boli celý zápas mierne lepším mužstvom a zaslúžene sme zvíťazili.“