Dráma do poslednej chvíle, Levice rozhodli v predĺžení

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – HK Levice 2:3pp (1:2, 0:0, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Jakúbek (Gašpar, Fekiač), 9. Smidžár (Zahradník, Gubo), 19. Volko (Rais, Zahradník), 53. Kováč (Hlinka, Kolenič), 62. Volko (Sishkov, Zahradník)

Žiar nad Hronom: Petrík (36. A. Julínek) – Pač, A. Kobolka, Lopejský, M. Šeliga, Gabri, M. Hlinka, Čulík, S. Barcík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Chlepčok, Halama, Magdolen – Kolenič, Giertl, Kováč – Barcík, Brumerčík, Tatár

Levice: Beržinec (92. Š. Opatovský) – Shishkov, M. Novák, Rais, J. Štefanka, Gaško, M. Korenko, Zajko, D. Hofer – Vorobyev, Shakhovorostov, Súlovský – Lacka, Mihálik, Szucz – Volko, Tužinský, Zahradník – Pohl, Gubo, Smidžár

Rozhodovali: Mĺkvy Michal, Tornay Juraj, Danko Ľubomír, Knižka Tomáš, 426 divákov

Prvú veľkú šancu v zápase sme videli v 4. minúte a hneď bol z toho úvodný gól Indiánov. Po osi Fekiač, Gašpar a Jakúbek sa puk dostal až do siete Levíc, stav 1:0. V siedmej minúte zápasu sa zrodila ďalšia obrovská príležitosť prvej domácej formácie. Po strele Jakúbeka výborne zareagoval brankár Beržinec a nedokázal ho prekonať z dorážky ani Gašpar. Po rýchlom prečíslení a kombinácii Zahradníka s Gubom, poslal puk Smidžár blafákom ponad pravý betón Petríka, 1:1. Príležitosť dostať sa opäť do vedenia mali Indiáni v presilovej hre, po vylúčení Štefanku, ale nedokázali ju zúročiť. Čo sa nepodarilo domácim, využili hostia po vylúčení Tatára. Po prihrávke Zahradníka prekonal brankára domácich strelou od modrej čiary Rais. Hostia tak gólom do šatne uzavreli scenár úvodnej tretiny.

Prvú príležitosť na korekciu skóre mali domáci, po vylúčení Zahradníka, ale nedokázali ju využiť. Hostia mohli svoj náskok zvýšiť po nebezpečnom protiútoku a strele Lacku, ale Petrík bol pozorný. Hostia nevyužili ani ďalšiu presilovú hru v polovici duelu, po vylúčení Jakúbeka a stále držali domácich v nádeji na vyrovnávajúci gól. V závere tretiny si Indiáni zahrali dvojminútovú presilovú hru piatich proti trom, ale vyslali v nej len jeden strelecký pokus, bez gólového efektu. Do šatne sa tak po dvoch tretinách odchádzalo za nezmeneného skóre 1:2.

Tretia tretina priniesla spočiatku vlažný hokej. V 46. minúte sa Levice usadili v pásme a po rýchlej kombinácii zakončil Lacka len do pripravenej lapačky Petríka. V 52. minúte, po rýchlom nakorčuľovaní Koleniča do pásma Levíc, poslal Hlinka presne smerovaný puk do bránkoviska. V neprehľadnej situácii sa dostal na hokejku Kováča, ktorý vyrovnal na 2:2. Gól výrazne oživil priebeh duelu. Napriek snahe Indiánov o rozhodujúci gól, levičania sa viackrát usadili v pásme a viacerými nebezpečnými strelami zasypali Petríka. Ten ale puk už za svoj chrbát nepustil a zápas putoval do predĺženia.

Rýchly a svižný vstup do nadstaveného času priniesol chyby na oboch stranách. Puk v domácom pásme stratil Jakúbek, ale prvé zakončenie hostia nepremenili. Po vybojovaní odrazenej strely, posunul Sishkov presnú prihrávku na Volka a ten rozhodol o víťazstve Levíc po predĺžení.

Ivan Dornič, tréner Levíc: “Bol to dramatický zápas od začiatku až do konca. Začiatok sme trochu zaspali, dostali sme gól na 1:0, ale chlapci si svojou iniciatívou vypracovali niekoľko šancí, z ktorých sme dali dva góly a dostali sme sa do vedenia. Odvtedy sa začal boj o každý kúsok ľadu, súper hral agresívne, bolo tam množstvo osobných súbojov. Bohužiaľ v závere tlak domácich bol enormný a po našej školáckej chybe  ostal súperov hráč sám pred našou bránkou a nebol pre neho problém prekonať nášho brankára. V predĺžení sme prečíslili súpera a dali víťazný gól. Sme spokojní s výsledkom, aj s hrou.”

Norbert Javorčík, tréner Žiaru nad Hronom: “Rovnako môžeme byť spokojní s tým, čo sme predvádzali viac ako 60 minút. Snažili sme sa do zápasu vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Bol to boj, trochu sme sa trápili s finálnymi fázami v koncovke a samozrejme musíme ešte viac popracovať na presilovke. Za ten záver, ktorý sme mali, sme si ten bod určite zaslúžili. Išli sme si po vyrovnanie, na konci mal súper opäť niekoľko šancí. V predĺžení sme si vypracovali nejaké náznaky, mali sme tam aj jednu nebezpečnú strelu, ale súper vynikajúcou individuálnou akciou rozhodol. Hráčom nemáme čo vyčítať, toto je štýl hokeja, ktorým sa chceme prezentovať aj naďalej.“