Indiáni končia sezónu pred bránami semifinále, ďakujeme všetkým za podporu

Aj piaty štvrťfinálový zápas bol dôkazom toho, že žiarski Indiáni bojujú až do úplného konca. Naši hráči to včera v Žiline len potvrdili. Aj keď sa domáci rýchlo dokázali dostať do vedenia, my sme odpovedali vyrovnávajúcim gólom v závere prvej tretiny. Vlci počas druhej 20-minútovky využili jednu zo svojich šancí na vedúci gól. V záverečnej časti hry bolo na našom tíme badať enormnú túžbu vyrovnať stav na 2:2. Viaceré fantastické zákroky Romana Petríka nás držali v zápase. Pri hre bez brankára sme pozbierali zvyšky síl a vytvorili sme si niekoľko dobrých príležitostí. Avšak Žiline sa na samotnom konci podarilo pretlačiť puk do našej prázdnej bránky a gólom na 3:1 spečatila svoj postup do semifinále. Týmto súbojom sa tak pre nás sezóna 2023/24 skončila. Napriek tomu sa naše mužstvo nemá za čo hanbiť, pretože bolo v tejto sérii papierovému favoritovi súťaže dôstojným súperom a každý z Indiánov odovzdal na ľade maximum.

Vlci Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), stav série 4:1

Góly: 2. Belluš (Juščák, Melcher), 25. Koyš (Djakov, Safaralejev), 60. Belluš (Bezúch, Galamboš) – 17. Brumerčík (Petrík, Nazarov). Rozhodovali: Tornay, Synek – Frimmel, Jurčiak; strely: 47:20; vylúčení: 4:2; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 2638 divákov.  

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: „Musím priznať, že to bola pre nás naozaj ťažká séria. Bojovali sme najmä s brankárom Petríkom, ktorý podal nadštandardný výkon. Samozrejme, Žiar bol veľmi dobre organizovaný, chlapci prekvapili, že kondične vládali v tých stretnutiach. Hrali na blokovanie striel, defenzívu, protiútoky. Ten jeden zápas, možno aj dva, si zaslúžili vyhrať. Prvú sériu máme za sebou, sme radi, že úspešne a budeme čakať na súpera.”

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Čo sa týka duelu, je to pre nás krutá prehra, veľmi sme sa chceli vrátiť do Žiaru. Bolo to naozaj náročné, Žilina má veľmi kvalitné mužstvo na všetkých postoch. Napriek tomu si myslím, že sme súpera potrápili v každom zápase, s výnimkou toho druhého v Žiline. Tam sme nezvládli prvú tretinu. Okrem toho to bolo veľmi vyrovnané. Musím sa poďakovať chlapcom. Celú sériu odmakali a dali zo seba maximum. Trošku ma mrzí, že sme nemali takú ofenzívnu silu. Niektorí hráči sú vo Zvolene, iní sú chorí a zranení. Pred všetkými však musím dať klobúk dole. Proti mužstvu, ktoré má ambície postúpiť, do toho dali všetko.”

Highlighty zo zápasu:

Na záver sa chceme úprimne poďakovať všetkým hráčom a celému vedeniu klubu za odvedenú prácu počas celej sezóny. Veľké poďakovanie si zaslúži aj náš fanklub, ako aj všetci naši fanúšikovia a sponzori za podporu, pretože bez nich by to nefungovalo.

ĎAKUJEME, CELÁ INDIÁNSKA RODINA!

foto: Vlci Žilina

Please follow and like us:
fb-share-icon