Indiánov povedie tréner s reprezentačnými skúsenosťami

Napriek tomu, že stále čakáme na vyjadrenie SZĽH na našu prihlášku do SHL, nenechávame nič na náhodu a začíname skladať mužstvo, ktoré povedie mimoriadne skúsený tréner Norbert Javorčík.

46-ročný šéftréner mládeže HKM Zvolen, pôsobil nepretržite posledných päť sezón pri mládežníckych reprezentačných výberoch ako asistent, či hlavný tréner. K jeho najväčším úspechom na trénerskej lavičke patrí zisk bronzovej medaily na majstrovstvách sveta do 20 rokov, kde stál po boku Ernesta Bokroša. Ako hlavný tréner pôsobil pri výbere Slovenska v kategórii do 18 rokov, viedol juniorský a v uplynulej sezóne extraligový seniorský tím Banskej Bystrice.

Keďže je našou ambíciou dávať v indiánskom tíme príležitosť mladým hráčom, Norbert Javorčík je pre nás viac než ideálnou voľbou. Pokiaľ sa nám podarí získať „vstupenku“ do SHL, práve ako farma majstrovského Zvolena, náš tím by mal byť odrazovým mostíkom aj pre nádejných rytierov, pri zbieraní cenných skúseností do ďalšej hokejovej kariéry.

Tím samozrejme bude postavený na skúsených hráčoch a žiarskych indiánoch, ktorí obliekali náš dres aj počas premiérovej, veľmi úspešnej sezóny. Práve tých by mali dopĺňať „mladé pušky“. Tréner Javorčík má našu plnú dôveru pri výbere hráčov, ktorých si postupne predstavíme, keď bude definitívne potvrdená naša účasť zo strany SZĽH.

Aktuálne sa už rozbehol tréningový proces a pripravujeme aj sériu prípravných zápasov. Prvý odohráme už túto stredu na našom domácom štadióne, kde vyzveme Levických Levov. Viac informácií o zápase prinesieme už čoskoro.

Please follow and like us:
fb-share-icon