Veľmi dôležitý zápas odohráme na Horehroní

Dnes sa pre žiarskych fanúšikov začína 20-dňové obdobie, kedy neuvidia našich „indiánov“ hrať na domácom ľade. Túto sériu vonkajších zápasov začíname v neďalekom Brezne už o 18:00.

Aj keď náš tím neprežíva najšťastnejšie obdobie, každý zápas je pre nás príležitosť znovu sa nakopnúť. Všetci veríme, že práve dnes je ten deň, keď prerušíme 5-zápasovú sériu prehier. Týchto päť nepriaznivých výsledkov nás prenieslo na deviatu priečku v tabuľke. To len dokazuje, že je liga naozaj vyrovnaná.

Aj keď máme pred „rytiermi“ z Brezna, ktorí sa aktuálne nachádzajú na dvanástom mieste, trinásťbodový náskok, nemôžeme nič podceniť a musíme bojovať o každý jeden bod. Brezňania medzi časom urobili značné zmeny v kádri, aj na trénerskom poste. Kouča Petra Lichanca nahradil 61-ročný Dušan Kapusta. Jeho mužstvo v stredu prehralo 0:3 na ľade Modrých krídiel, ale predtým vyhralo s Trnavou, futbalovým výsledkom 1:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je Michal Jasenec, s trinástimi kanadskými bodmi z dvadsiatich stretnutí.

Všetci fanúšikovia „indiánov“. Aj tí, ktorí sa ich chystajú ísť povzbudiť do Brezna, aj tí, ktorí budú fandiť z domu. Musíme veriť vo víťazstvo a návrat na pozitívnu vlnu. Sme hrdí, že máme fanúšikov, ktorí stoja pri mužstve, aj keď sa mu nedarí. Držme chalanom palce!

Please follow and like us:
fb-share-icon