Mikulášska nádielka v podobe troch bodov z Prešova pre Indiánov

Mikulášsky zápas nám nadelil tri ligové body, ktoré sme si po výbornom výkone v Prešove určite zaslúžili. Po celých šesťdesiat minút sme boli lepším mužstvom ako náš súper zo Šariša. Dokázali sme streliť päť gólov, pričom domáci dostali puk za chrbát Romana Petríka v našej bráne trikrát. V prvej tretine sme si vytvorili dvojgólový náskok a Prešovu sme nedovili skórovať ani raz. Po úvodnej 20-minútovke tak na ukazovateli skóre svietilo 0:2 pre Indiánov. Aj v tej druhej diváci videli dva góly. Tentokrát po jednom na každej strane a tak do poslednej časti hry sa išlo za stavu 1:3 z pohľadu domácich. V nej padli dovedna štyri góly. Najskôr sme zvyšovali už na 1:4. Záverečná snaha zdramatizovať zápas priniesol Prešovu druhý gól v stretnutí. Potom to súper skúšal aj hrou bez brankára a Indiáni dokázali streliť piaty, poisťovací gól. Posledné slovo v tomto dueli však mali domáci, ktorí už len korigovali na konečný výsledok 3:5 z ich pohľadu.

HC Prešov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 27. Kohút (Toma, Vaculik), 57. Hrabčák (Chalupa, Pavúk), 59. Leščenko (Nemec) – 3. Gábor (Šramaty), 19. Šeliga (Magdolen, Gábor), 24. Gašpar (Jakúbek, Fekiač), 47. Suľovský (Šramaty, Lunter), 58. Jakúbek (Gašpar, Fekiač). Rozhodovali: Rojík, Čahoj – Staššák, Riš; strely: 31:31; vylúčení: 4:3; presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 463 divákov.

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Je to jediný tím, s ktorým sme v dvojzápase nezískali ani bod. Musím povedať, že v porovnaní s prvým duelom v Žiari nad Hronom, to bol veľmi odlišný duel. Tentokrát sme dostali rýchly gól. V určitej fáze sme trochu spanikárili, opustili sme systémové veci a opäť sme inkasovali.”

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre. Nechýbal nám pohyb. Dá sa povedať, že počas 60 minút sme hrali to, čo sme si naštudovali. Okrem tých chybičiek v závere, ktoré by sa nemali stávať, nám to vychádzalo celý zápas. Zbytočne sme si to zdramatizovali.”