Mladý talent v našom drese

V zápase proti Dubnici debutoval v indiánskom drese 18-ročný hokejista Marek Šramaty. Odchovanec Nitry už v mladom veku presvedčil o svojich kvalitách reprezentačných trénerov a v najcennejšom drese reprezentoval Slovensko v kategóriách do 17 a 18 rokov.

Aktuálnu sezónu odštartoval v Kanade, kde odohral 7 zápasov za Shawinigan Cataractes a zaznamenal jeden gól. Po krátkej zámorskej anabáze sa vrátil do juniorského tímu Nitry a príležitosť dostal aj v extraligovom tíme HK Nitra. V zápase proti Michalovciam odohral takmer 8 minút. Za seniorský tím štartoval už aj v uplynulej sezóne a extraligové minúty zbieral v zápasoch proti Trenčínu, Liptovskému Mikulášu, aj Slovanu Bratislava.

Vekom je stále junior a práve v zápasoch proti juniorom Zvolena si ho náš tréner vyhliadol.

„Ako tréner som rád, že prišiel do nášho tímu. Poznám jeho kvality, nie je to pre mňa neznámy hráč, doteraz som ho poznal len ako súpera. Odohral prvý zápas, je ešte predčasné ho hodnotiť a nerád by som ho nejako preceňoval. Verím, že naša spolupráca bude dlhodobejšia.“

Marek hneď po príchode nastúpil do ťažkého zápasu. Predstavil sa v pozícii centra a svoje kvality, pre ktoré si ho tréner vybral, dokazoval počas celého zápasu. Čerešničkou na torte úvodného vystúpenia bol presilovkový gól na 4:3. Aké boli jeho pocity bezprostredne po zápase?

„Som veľmi rád za šancu, ktorú som dostal. Hrával som za juniorov v Nitre a hrávali sme proti Zvolenu, kde pôsobil Norbert Javorčík. Tam si ma všimol a potom to už vykomunikoval s našim klubom a ocitol som sa tu. Myslím si, že je tu veľmi dobrý kolektív a verím, že môžeme túto sezónu určite niečo spraviť. Sú to pre mňa veľké skúsenosti, je to niečo medzi extraligou a juniorkou. Tu sa viem lepšie vyhrať a nabrať viac skúseností do mužského hokeja.“

Please follow and like us:
fb-share-icon