HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly:
39. Adamčík (Hrabčák, Hlinka) – 24. Vaňo (Síkela, Tyczynski), 25. Tábi (Trška, Ondruš), 37. Tábi (Ferenyi, Dubeň), 58. Švec (Síkela, Andrisík)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:
Ovečka – Pač, Kobolka, Jakúbek, Novotný, Lunter, Buianov, Hlinka, Babeliak, Gašpar, Václav, Nádašdi, Polukhin, Hrabčák, Adamčík, Tatár, Čulík, Pulščák, Srnka, Magdolen

TSS Group Spartak Dubnica: Gabriš – Dubeň, Švec, Hegyi, Ondruš, Tábi, Trška, Miklovič, Beták, Ďuriš, Kristín, Putala, Janík, Síkela, Tyczynski, Vaňo, Korbel, Rohaľ, Andrisík, Ferenyi, Maniaček

Úvod zápasu bol veľmi vyrovnaný. Už v 4. minúte sa Indiáni dostali do početnej výhody, počas ktorej mohli otvoriť skóre stretnutia, ale stav zostal aj naďalej nezmenený. V 11. minúte získali početnú výhodu hostia, ale ani im sa presadiť nepodarilo. Počas oslabenia unikol Hlinka, ale zastavil ho Gabrišov semafor. V 17. minúte mohol pridať gól Srnka, ktorý si potiahol puk cez bránkovisko, ale zakončiť nestačil. V závere tretiny oslabil svoj tím Jakúbek a následne aj Pač a hostia tak pár sekúnd hrali v početnej výhode 5 na 3. Skórovať sa im už ale v závere tretiny nepodarilo.

Nedáš, dostaneš sa potvrdilo v 24. minúte, kedy sa po tlaku Indiánov podarilo Vaňovi zachytiť puk a nikým nebránený v úniku nadvakrát prekonal Ovečku, 0:1. Bol to mimoriadne sporný a zlomový moment, kedy hokejka zasiahla puk tesne nad hornou žŕdkou, ale gól bol uznaný a nasmeroval súpera k ceste za víťazstvom. Podobná situácia nastala o minútu neskôr, keď sa osamotený pred Ovečkom ocitol Tábi a ani ten sa nemýlil, 0:2. Po dvoch strelených góloch sa hostia dostali na koňa a vytvárali si nebezpečné strelecké príležitosti. Ďalší inkasovaný gól v sieti Ovečku prišiel opäť z hokejky Tábiho, ktorý nikým nebránený pálil spomedzi kruhov. V závere tretiny sa Indiánom podarilo znížiť na 1:3, keď z otočky skóroval Adamčík strelou k ľavej žrdi.

Záverečná tretina začala vo formáte 4 na 3 z pohľadu Indiánov. Jakúbekova delovka od modrého kruhu preverila pozornosť Gabriša, ale ten puk za chrbát nepustil. V 45. minúte oslabil hostí Janík, no Indiáni sa strelecky trápili. O pár minút na to získali početnú výhodu hostia, ale Ovečka bol pozorný. V 51. minúte sa opäť vylučovalo na strane hostí, ale stav sa nemenil. V závere tretiny Ovečka opustil bránu v snahe znížiť skóre v power-play, ale Švec skóroval do prádznej brány a definitívne tak potvrdil víťazstvo svojho tímu.

Norbert Jvorčík: „Z našej strany to nebol zlý zápas, dali sme do toho veľa energie, ale robilo nám problém presadzovať sa proti fyzicky zdatným hráčom súpera a dobre organizovanej defenzíve. Môžeme povedať, že zlomovým momentom bol prvý gól, ktorý sme dostali nešťastne po tom, ako sme preberali hru a mali sme niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Súper nám ušiel a ten gól na 0:1 mu dodal energiu v momente, kedy sme chceli prevziať iniciatívu na našu stranu. Z našej strany to bol dobrý, bojovný výkon, ale určite potrebujeme zlepšiť zakončenie, zlepšiť finálnu fázu, ale z hľadiska snahy, nasadenia a plnenia herného systému to bol z našej strany dobrý výkon.“