Na Modré krídla sme opäť nestačili, rozhodlo sa v nájazdoch

Modré krídla si neustrážili dvojgólový náskok a vďaka presným zásahom Mareka Heckla a Janisa Andersonsa zápas dospel až do nájazdov. Žiaľ ani tentokrát sa nám skórovať nepodarilo a hostia si odniesli dva body.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Modré krídla 2:3 po SN (0:0, 0:1, 2:1, 0:0)
Góly: 51. Heckl (Gašpar, Buianov), 51. Andersons (Jakúbek, Mihalík) – 25. Danišovský (Luža, Urbánek), 46. Petriska, 66. Urbánek (SN)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Buianov, Jakúbek, Mihalík, Babeliak, Pač, Kobolka, Gašpar, Šramaty, Tatár, Hudec, Hlinka, Sarvaš, Gubančok, Ďuriš, Duran, Rybnikár, Heckl, Hús

Modré krídla: Beke – Hauser, Krakovský, Danišovský, Uram, Klučiar, Škultéty, Verčík, Urbánek, Preisinger, Škvarek, Ejem, Luža, Abaffy, Petráš, Lepskii, Parobek, Petriska, Dej, Ožvald

Už v prvej minúte ohrozil Šima nebezpečnou strelou Klučiar, ale puk v bráne neskončil. Delovku spoza modrého kruhu vyslal na Bekeho Duran, ale ani táto situácia gólom neskončila. V 5. minúte oslabil Indiánov Pač a hostia tak získali početnú výhodu, no nedokázali sa počas nej gólovo presadiť. Domáci brankár Šimo sa v priebehu tretiny blysol viacerými peknými zákrokmi. V 10. minúte hostia znovu získali početnú výhodu, ale nedarilo sa im v koncovkách. V závere tretiny sa Indiáni dostali do početnej výhody, ale využiť ju nedokázali.

Úvod druhej tretiny bol veľmi vyrovnaný. Gól na hokejke mal v 24. minúte Mihalík, ktorý získal puk medzi kruhmi a strelou z otočky ohrozil bránu hostí, ale Beke bol pozorný. O minútu neskôr Indiáni darovali súperovi početnú výhodu. Hostia ju tentokrát využili a Danišovský dostal svoj tím do vedenia, prudkou strelou spoza pravého kruhu, 0:1. Indiáni sa strelecky trápili a hostia mali v niektorých situáciách navrch. V 35. minúte získali domáci ďalšiu príležitosť vyrovnať v početnej výhode. Obrovskú príležitosť počas nej mal Mihalík, ktorý z prvej pálil na Bekeho, ale na vyrovnanie to nestačilo. Druhú šancu na vyrovnanie získali Indiáni dve minúty pred koncom tretiny, ale ani túto presilovú hru nedokázali využiť.

V úvode záverečnej tretiny po strele Šramatyho zazvonila pravá žrď. Zvýšiť skóre stretnutia mohol v 45. minúte kapitán hostí, ktorý po krížnej prihrávke poslal na Šima prudkú strelu z pravej strany, no domáci gólman podržal svoj tím. O minútu neskôr sa po chybe v domácej obrane dostal k puku Petriska a nikým nebránený zvýšil na 0:2. Po obrovskej chybe za bránou hostí získali puk Indiáni, Heckl sa ocitol sám pred Bekem a poslal puk za jeho chrbát, 1:2. V tej istej minúte Indiáni zavreli súpera vo vlastnom pásme, Andersons poslal prudkú strelu od modrej čiary a vyrovnal na 2:2. V závere tretiny sa domáci dostali do početnej výhody, ale skórovať sa im už nepodarilo a tak zápas smeroval do predĺženia.

Počas predĺženia oslabil Indiánov Jakúbek a v hre sa pokračovalo 4 na 3 z pohľadu hostí. V predĺžení sa o zápase nerozhodlo a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nájazdoch sme skórovať nedokázali. Rozhodujúci gól strelil Urbánek.