Neuveriteľná gólová prestrelka, prvá prehra Púchova v sezóne, hrdinom nájazdov Magdolen

Máme za sebou mimoriadne náročný zápas, s kvalitným súperom, ktorý ešte neprehral. S výzvou zdolať veľkého favorita sme vycestovali do Púchova a bojovným výkonom všetkých hráčov sme priviedli zápas do úspešného konca.

Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave. V defenzíve nám chýbal Patrik Pohanka, ktorý sledoval náš zápas v práci, kapitán Jožko Stümpel odovzdával svoje skúsenosti ako člen realizačného tímu reprezentácie do 18 rokov v Maďarsku a Marek Uram chýbal kvôli rodinným povinnostiam.

Napriek tomu sme ukázali našu silu a boli sme Púchovu viac než vyrovnaným súperom. Chlapci ukázali hokejové srdce, bojovnosť, nevzdávali sa ani v ťažkých chvíľach, keď domáci oslavovali gól v našej sieti a ukázali, že dokážeme hrať a vyhrať s kýmkoľvek v súťaži.

Divákom oba tímy ponúkli krásne hokejové divadlo, ku ktorému prispeli oba fanúšikovské tábory. Zápas, v ktorom bolo naozaj všetko, sa musel všetkým divákom páčiť. Tvrdé osobné súboje, šarvátky, 14 gólov, vyrovnanie v poslednej sekunde pri power play, predĺženie a rozhodnutie v nájazdovej lotérii.

MŠK Púchov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 7:8 po sn (3:2, 3:3, 1:2, 0:0)
Góly: 10., 19. Deneš, 12. Trenčan, 22., 36. Romanov, 39. Jakubec, 58. Zúbek – 7. Jakubík, 12., 31. Tatár, 21. Molnár, 22., 60. Mihalík, 47. Nádašdi, rozhodujúci samostatný nájazd Magdolen
Zostavy:
MŠK Púchov: Hrušík – Kvocera, Mikuš, Hudík, Božík, Haluška, Pišoja, Pobežal – Jakubec, Pšurný, Zúbek, Prus, Dmitriev, Trenčan, Romanov, Deneš, Urban, Húska, Mičuda
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Höger – Dubina, Molnár, Nádašdi, Nociar, Káčer, Iždinský, Janovský – Mihalík, Jakubík, Dobrý, Magdolen, Srnka, Tatár, Daniš, Baran, Heckl, Bitala, Paška

Gólová prestrelka začala už v prvej tretine. Skóre otvoril v 7. minúte Ivan Jakubík. Domáci však dokázali skóre otočiť dvomi gólmi v rozpätí menej ako dvoch minút. O 44 sekúnd bolo však opäť vyrovnané, keď sa prvýkrát presadil náš kapitán Jakub Tatár. Púchovčania sa ale nevzdávali a dokázali opäť strhnúť vedenie na svoju stranu, v úplnom závere úvodnej tretiny.

Do druhej sme vstúpili priam ideálne a Marian Molnár vyrovnával už po 15. sekundách hry. Prestrelka však pokračovala ďalej a o 46 sekúnd opäť vyrovnal najlepší domáci hráč Kirill Romanov. O 48 sekúnd sme sa tešili z ďalšieho gólu, keď na 4:4 vyrovnával Jozef Mihalík. Ďalší priebeh poznačila séria vylúčení a viackrát sme sa museli brániť početnej výhode domácich. Mimoriadne dôležitý gól a zároveň svoj druhý v zápase, pridal v našom oslabení Jakub Tatár, čím zvýšil na 5:4 z nášho pohľadu. To však este zďaleka nebolo všetko! V 36. a 39. minúte sa domáci dokázali dvakrát gólovo presadiť a strhli vedenie opäť na svoju stranu.

Záverečná tretina priniesla ďalšie tri góly. Najskôr Tomáš Nádašdi vyrovnal v 37. minúte na 6:6 a keď sa zdalo, že to bude konečný výsledok, rozburácal púchovské tribúny skúsený Zúbek, gólom v závere 58. minúty. Naši hokejisti, ale nezložili zbrane! Tréneri sa odhodlali k hre bez brankára, čo sa nakoniec aj vyplatilo. Dokázali sme si vytvoriť tlak a zavrieť súpera vo vlastnom obrannom pásme. V posledných sekundách hry posunul Tomáš Nádašdi puk zadovkou pomedzi nohy na Ivana Jakubíka, ten ukážkovo našiel na opačnej strane obranou zabudnutého Jožka Mihalíka, ktorý v čase 59:59 vyrovnal na neuveriteľných 7:7 a poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení gól nepadol a diváci sa tam mohli tešiť na samostatné nájazdy. Domáci využili hneď prvú príležitosť a tešili sa od samého začiatku z tesného náskoku. Vtedy však Frederik Höger zatialhol oponu a viac za svoj chrbát gól nepustil. Vynikajúcimi zákrokmi eliminoval obávaných strelcov a držal nás v hre až do posledného nájazdu prvej série. Ocitli sme sa v situácii, kedy sme museli premeniť rozhodujúci nájazd, pokiaľ sme chceli ostať naďalej v hre. Ťarchu zodpovednosti zobral na svoje plecia mladý útočník Martin Magdolen, ktorý rutinérsky pomedzi nohy vyrovnal a vzápätí sa postavil aj na ďalší nájazd. Backhandom zavesil ukážkový teplomer a psychický tlak preniesol na domácu striedačku. Frederik Höger sa ale nachytať nenechal a na štadióne sa rozpútali mohutné indiánske oslavy!

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás vycestovali podporiť až do Púchova, ale samozrejme aj všetkým, ktorí nám fandili nadiaľku. Veľmi si vážime vašu podporu a toto dôležité víťazstvo je venované aj vám!

Please follow and like us:
fb-share-icon