Odkliali sme neporaziteľnosť Modrých krídel, z Bratislavy vezieme tri body

Modré krídla Slovan – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:7 (1:3, 0:0, 1:4)

Góly: 12. Šotek (Urbánek), 52. Danišovský (Klučiar, Petriska) – 4. Halama (Magdolen, Pač), 16. Romanov (Novotný, Gašpar), 20. Valent (Jakúbek, Václav), 46. Novotný (Romanov), 55. Gašpar (Novotný, Romanov), 57. Jakúbek (Pač), 59. Babeliak (Jakúbek, Valent)

Modré krídla Slovan: Beke – Demo, Žabka, Šotek, Urbánek, Chalupa, Škultéty, Verčík, Klučiar, Uram, Danišovský, Fatul, Mrva, Petriska, Bezák, Bubica, Hauser, Parobek, Lepskii, Petráš, Škvarek

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan – Pač, Kobolka, Hrabčák, Halama, Magdolen, Andersons, Polukhin, Jakúbek, Valent, Václav, Nádašdi, Buianov, Gašpar, Romanov, Novotný, Čulík, Babeliak, Rajčan, Tatár

Úvod zápasu bol rozkúskovaný, no úspešnejší pre Indiánov. Už v 4. minúte sa im podarilo otvoriť skóre, keď si Magdolen potiahol puk a presnou prihrávkou od modrého kruhu našiel Halamu, ktorý poslal puk za chrbát Bekeho. V 7. minúte oslabil Indiánov Tatár a poskytol domácim možnosť vyrovnať, no o pár sekúnd sa počet hráčov na ľade vyrovnal. Domáci získali ďalšiu početnú výhodu po faule Václava a tentokrát ju dokázali využiť. Urbánek pálil z ľavého kruhu, odrazený puk od výstroje Trenčana do brány poslal so šťastím Šotek a vyrovnal tak na 1:1. V 16. minúte sa Indiáni dostali do útočného pásma. Nádašdi nastrelil puk od modrej a zo skrumáže pred Bekeho bránou skončil puk v sieti, z hokejky Romanova. V záverečných sekundách prvej tretiny Indiáni zavreli domácich vo vlastnom pásme a nedali im vydýchnuť. Jakúbek si potiahol puk spoza brány a krížnou prihrávkou cez bránkovisko ideálne našiel Valenta, ktorý uštedril domácim gól do šatne, 1:3.

Do druhej tretiny vstúpili oba tímy vyrovnane, s dobrými streleckými príležitosťami na oboch stranách. V 30. minúte sa dostali domáci do početnej výhody, ale presadiť sa nedokázali. V priebehu druhej tretiny mali bielo-modrí viac z hry a nepúšťali Indiánov do zakončenia. Hra začínala byť nervózna, čo sa prejavilo aj v menších šarvátkach. Narozdiel od prvej tretiny, v tej druhej nepadol ani jeden gól a obe mužstvá boli pozornejšie v defenzíve. Dve minúty do konca tretiny oslabil Indiánov opäť Magdolen, ale domáci sa už presadiť nedokázali.

Pozornosť Trenčana hneď v úvode záverečnej tretiny preveril Žabka, ktorý na neho vyslal prudkú strelu z ľavého kruhu, ale puk v bráne neskončil. V 46. minúte Romanov našiel Novotného a ten nikým nebránený vymietol ľavý horný roh Bekeho brány, 1:4. O pár minút na to daroval Romanov domácim početnú výhodu, počas ktorej dokázali zápas zdramatizovať. Klučiar nahodil puk od modrého kruhu, ten sa odrazil od betónov Trenčana a za jeho chrbát ho poslal Danišovský. Vzápätí domácich oslabil Urbánek a Indiáni z toho vyťažili maximum. Romanov prihrávkou z otočky našiel Gašpara a ten strelou z ľavej strany zvýšil na 2:5. Tri minúty pred koncom sa domáci pokúšali znížiť skóre hrou bez brankára, ale Jakúbek ich potrestal gólom do prázdnej brány, 2:6. Víťazstvo Indiánov definitívne spečatil Babeliak, ktorý uzavrel skóre na konečných 2:7.

Norbert Javorčík: “Myslím, že v prvej tretine mal súper hernú prevahu, ktorú vyjadril aj strelecky. Dosť podstatný bol gól v poslednej sekunde, ktorý nám dodal sebavedomie do ďalšieho priebehu zápasu. V dalších dvoch tretinách sme dobre kontrolovali hru aj v ofenzíve, aj v defenzíve. Záver zápasu ukľudnili presilovkové formácie, ktoré zabrali a spolu s dobrým výkonom Adama Trenčana nakoniec prispeli k dôležitému víťazstvu.“