V Považskej Bystrici úradovali opory, Magdolen s ďalším gólom

V pomere striel 31:32 sme tesne vyhrali, ale na body to nestačilo. Rovnako ako v Skalici sme po úvodnej tretine doháňali dvojgólové manko, ale tentokrát sme sa v nej nedokázali strelecky presadiť. Rozhodujúcim faktorom boli aj presilové hry. Panteri z troch využili dve, my sme na ponúknuté príležitosti gólovo odpovedať nedokázali.

Považskú Bystricu poslal do vedenia v 9. minúte Rufati, ku ktorému sa v presilovke pridal Tománek. Do prostrednej tretiny rovnako lepšie vstúpili domáci, ktorých do trojgólového vedenia poslal legionár Dmitriev. O necelé dve minúty naštartoval náš návrat do zápasu Šeliga, ale dve nasledujúce presilovky sme na kontaktný gól premeniť nedokázali.

V 46. minúte nás vrátil do zápasu Maťo Magdolen, svojim štvrtým gólom v sezóne. Cestu za vyrovnaním nám ale skomplikovala séria troch vylúčení. Rozhodujúce bolo posledné, keď si na trestnú lavicu spoločne sadli Gabri s Gašparom, ktoré potrestal gólomskúsený Lušňák a uzavrel skóre duelu.

Napriek dnešnej prehre nás teší fakt, že naši bojovníci sa rovnako ako v Skalici, napriek nepriaznivému stavu, nevzdali a bojovali o návrat do zápasu a body do tabuľky. Rovnako nás teší gól Maťa Magdolena, ktorý sa dokázal strelecky presadiť v druhom zápase v rade za sebou a štvrtým gólom sa stal najlepším strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom tímu.

Prehra na Považí nás síce mrzí, ale sezóna zďaleka nekončí a máme pred sebou sériu štyroch domácich zápasov, ktoré nám ponúkajú príležitosť využiť výhodu domáceho prostredia. Už v stredu privítame v Slovalco aréne Levice a v piatok pricestuje Dubnica. Vstupenky sú už teraz k dispozícii online na našom webe https://vstupenky.hkmskziar.sk/