Poznáme našich súperov, aj nový model súťaže

Naši Indiáni a s nimi aj celá 2. liga už spoznala svoj model súťaže a hrací systém na sezónu 2020/21. Okrem toho je známe aj rozdelenie tímov do dvoch skupín.

Skupiny sa bez zmien delia na západnú a východnú, ako sme boli zvyknutí z minulého ročníka. Narozdiel od minulej sezóny bude v západnej skupine hrať 7 mužstiev a vo východnej 8. Rovnako, ako v našej nováčikovskej sezóne, aj v tejto budú naši chlapci zvádzať svoje súboje v základnej časti práve v západnej skupine. V nej odohrajú 12 zápasov v 14 kolách formou každý s každým jedenkrát doma a jedenkrát vonku.

Naši súperi v tejto skupine budú MŠK Púchov, HK Iskra Partizánske, HK Brezno, HK 91 Senica, ŠHK 37 Piešťany a HO Hamíkovo Hamuliakovo. Ak rozmýšľate, kde sa podel náš súper z uplynulej sezóny MHK Dolný Kubín, ten bol presunutý do východnej skupiny.

Po základnej časti bude nasledovať nadstavbová časť.

NADSTAVBOVÁ ČASŤ – CELOSLOVENSKÁ (sk. A+ sk. B)

Do tejto časti postupujú družstvá umiestnené v skupine A po ZČ na 1. až 3. mieste a družstvá umiestnené v skupine B po ZČ na 1. až 3. mieste. V Nadstavbovej časti odohrajú zápasy systémom 1x doma,1x vonku o nasadenie do Play Off. Družstvá z oboch skupín obdržia bonifikáciu 3,2 a 1 bod za umiestnenie v sk. A a sk. B po ZČ (1. m. – 3 b., 2. m. – 2 b., 3. m. – 1b)

NADSTAVBOVÁ ČASŤ – REGIONÁLNA (sk. A, sk. B)

Družstvá umiestnené v sk. A po ZČ na 4. až 7. mieste odohrajú v Nadstavbovej časti Regionálna sk. A medzi sebou 1x doma, 1x vonku zápasy o postup do play off.

Družstvá umiestnené v sk. B po ZČ na 4. až 7. mieste odohrajú v Nadstavbovej časti Regionálna sk. B medzi sebou 1x doma, 1x vonku zápasy o postup do play off.

Družstvá v Nadstavbovej časti Regionálna sk. A aj B obdržia bonifikáciu 3, 2, 1 a 0 bodov za umiestnenie v sk. A a sk. B po ZČ (4.m.-3 b., 5.m.-2 b.,6.m.-1b.,7.m.-0b.)

Družstvo umiestnené po ukončení regionálnej Nadstavbovej časti sk. A na 1. mieste postupuje do PlayOff.

Družstvo umiestnené po ukončení regionálnej Nadstavbovej časti sk. B na 1. mieste postupuje do PlayOff.

Tieto družstvá budú nasadené do Play-Off ako 7. a 8. družstvo, pričom pre určenie poradia 7. a 8. rozhodujú nasledovné kritériá:

1. vyššie umiestnenie družstva v tabuľke sk. A po ZČ (1.-7.), alebo družstva v upravenej tabuľke sk. B po ZČ (1.-7. po odpočítaní bodov a skóre s družstvom na 8. m.),

2. vyšší bodový zisk družstva v tabuľke sk. A po ZČ (1.-7.), alebo družstva v upravenej tabuľke sk. B po ZČ (1.-7. po odpočítaní bodov a skóre s družstvom na 8. m.),

3. vyšší gólový rozdiel družstva v tabuľke sk. A po ZČ (1.-7.), alebo družstva v upravenej tabuľke sk. B po ZČ (1.-7. po odpočítaní bodov a skóre s družstvom na 8. m.),

4. vyšší počet strelených gólov družstva v tabuľke sk. A po ZČ (1.-7.), alebo družstva v upravenej tabuľke sk. B po ZČ (1.-7. po odpočítaní bodov a skóre s družstvom na 8. m.)

PLAY OFF

ŠTVRŤFINÁLE (QF): Družstvá umiestnené po Nadstavbovej časti celoslovenská (A+B) na 1. až 6. mieste a postupujúce družstvá umiestnené po Nadstavbovej časti regionálna na 1. miestach v sk. A a sk. B, (nasadené ako 7. a 8.) odohrajú zápasy Play-Off 1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5. = 5 kôl na 3 víťazné zápasy (začína sa u vyššie postaveného družstva)

SEMIFINÁLE (SF): Postupujúce družstvá zo QF odohrajú SF systémom 1.-4., 2.-3., = 5 kôl na 3 víťazné zápasy (začína sa u vyššie postaveného družstva)

O 3. miesto (O 3 m.) – Porazené družstvá z PlayOff SF odohrajú zápasy O 3. m. systémom P1.-P2. = 5 kôl na víťazné zápasy (začína sa u vyššie postaveného družstva po NČ)

Finále 2LS (celoslovenská) – Víťazné družstvá z PlayOff SF odohrajú zápasy Finále systémom V1.-V2. na = 5 kôl na 3 víťazné zápasy (začína sa u vyššie postaveného družstva po NČ)

Bodovanie v Základnej a Nadstavbovej časti:

– tri body pre družstvo za víťazstvo v riadnom hracom čase
– po jednom bode pre každé družstvo za nerozhodný výsledok v riadnom hracom čase,
– dodatočný bod získa družstvo, ktoré vyhrá v predĺžení alebo na samostatné nájazdy,
– žiadny bod družstvo, ktoré prehralo

Postup z 2LS 2020/2021

Víťaz 2LS 2020/2021 postupuje priamo do 1. ligy seniorov (Slovenskej hokejovej ligy) 2021/2022.

Zostup z 2LS 2020/2021

Z 2LS 2020/2021 sa nezostupuje.

Rozlosovanie zápasov, aj to, či začneme sezónu zápasom doma, alebo vonku sa dozvieme pravdepodobne už tento piatok, po veľkej telekonferencii vedenia a tímov 2. ligy.

Všetko nasvedčuje tomu, že nás čaká mimoriadne zaujímavý ročník a hlavne atraktívne bude jeho vyvrcholenie. Veríme, že súťaž prebehne bez komplikácií a hlavne, že sa dohrá dokonca.! Všetci hráči, funkcionári a fanúšikovia si prajeme, aby likvidačné opatrenia skončili čo najskôr a mohli sme si opäť užívať silu vypredaného štadióna, ktorý bol vždy našim extra hráčom! Veríme, že naši Indiáni skončia svoju púť touto sezónou čo najneskôr a urobia ďalší veľký úspech pre žiarsky hokej!

Autor textu: Danko Magdolen

Please follow and like us:
fb-share-icon