Rozhodcovia si nevšimli gól Suchého, zápas nakoniec rozhodli až nájazdy

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Brezno 0:1 po SN (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)

Góly: 65. Sojka – rozhodujúci SN

Zostavy:

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Kobolka, Demiters, Jakúbek, Fekiač, Valigura, Pač, Gabri, Gabor, Suchý, Václav, Nádašdi, Čulík, Chlepčok, Halama, Kováč, Lopejský, Barcík, Zorvan, Hlinka

HK Brezno: Belányi – Biro, Kuboš, Huhdanpää, Džugan, Hamráček, Česánek, Zubák, Surový, Sojka, Jasenec, Hudák, Kaščák, Nespala, Adamčík, Olejník, Fungáč, Hojo, Krasničan, Ďuriš

Do zápasu vstúpili oba tímy vyrovnanou hrou. Už v prvých minútach sa Indiáni museli brániť dvom presilovkám hostí, ale stav sa nemenil. Priebeh hry bol rozkúskovaný, čo sa prejavovalo zvýšenou nervozitou na ľade. V 7. minúte získali početnú výhodu Indiáni, počas ktorej mal gól na hokejke Fekiač, ktorý pálil spomedzi kruhov, ale gól z toho nebol. Skóre stretnutia mohol otvoriť v 14. minúte Suchý, ktorý sa osamotený ocitol pred Belányim. Puk sa po jeho strele odrazil od vnútornej konštrukcie bránky, čo však ušlo pozornosti rozhodcov, a preto gól uznaný nebol. V závere tretiny sa Indiáni mohli dostať do vedenia po faule Adamčíka, ale gólové suchoty pokračovali aj naďalej. 

Úvod prostrednej tretiny bol opäť veľmi vyrovnaný. V 24. minúte daroval Valigura Rytierom presilovú hru, ale Petrík zostal neprekonaný. Priamo z trestnej lavice vykorčuľoval do úniku Valigura, ktorý síce neskóroval, ale vypýtal si početnú výhodu pre svoj tím. V jej závere sa vytvorila pred Belányim skrumáž hráčov, ale puk za bránkovou čiarou neskončil. V 33. minúte si Indiáni dokázali vytvoriť niekoľko dobrých gólových príležitostí, na ktorých konci boli Jakúbek s Fekiačom, ale Belányi nepustil puk za svoj chrbát. Ani záver tretiny gól nepriniesol a tak sa do šatne odchádzalo za nerozhodného stavu.

V úvode záverečnej tretiny preveril pozornosť Belányiho Gabor, ktorý pálil z pravého kruhu, ale táto situácia skončila len miernou šarvátkou. Do veľkej gólovej príležitosti sa dostal v 44. minúte opäť Gabor, ktorý sa ocitol v bránkovisku hostí, ale pozorný Belányi podržal svoj tím. Vzápätí zaúčinkovala nervozita, ktorá sa prejavila hrubosťou Česáneka. V druhej polovici tretiny lietal puk zo strany na stranu a obaja brankári museli byť v pozore. Gólové suchoty sprevádzali aj záver tretiny a preto sa zápas presunul do predĺženia.

Opatrné predĺženie gól neprinieslo a o zápase rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli šťastnejší hostia. O rozhodujúci nájazd sa postaral Sojka.

Please follow and like us:
fb-share-icon