Prvý domáci zápas nám nevyšiel, Považská Bystrica krok od postupu.

V treťom vzájomnom meraní síl sa karta obrátila a Panteri sa ujali vedenia v sérii. Doplatili sme na vylúčenia, ktoré hosťom priniesli dva góly a naopak, my sme sa opäť v presilových hrách presadiť nedokázali. Hostia tak našli recept na víťazstvo v druhom zápase po sebe vedú v sérii 2:1. Séria sa však hrá na tri víťazstvá a pokiaľ si chceme sezónu predĺžiť a bojovať ďalej o účasť v štvrťfinále play off, zajtra musíme zvíťaziť! Začiatok zápasu je opäť naplánovaný na 18:00.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK ‘95 Považská Bystrica  2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 46. Gabor (Šeliga, Szypula), 54. Fekiač (Jakúbek, Magdolen) – 12. L. Ďurkech (J. Zlocha, Ligas), 37. Cebák (Cíger, Lušňák), 55. J. Zlocha (Tománek, L. Ďurkech), 56. Rufati (Lušňák, Cíger).

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Šeliga, Kobolka, Ganz, Demiters, Gabri, Lopejský, Čunderlík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Szypula, Suchý, Gábor, Tatár, Halama, Magdolen, Václav, Giertl, Kováč

HK ‘95 Považská Bystrica: Pajpach – Droppa, Cebák, Ďurkech L., Ďurkech J., Kuboš, Hlinka, Omelka, Meszároš – Lušňák, Huna, Haluška, Tománek, Zlocha, Ligas, Cíger, Rufati, Urbánek, Sádecký, Pšurný, Švantner

​Úvodná päťminútovka tretieho zápasu série sa niesla vo vyrovnanom duchu. Obe mužstvá vychádzali do protiútoku zo zabezpečenej obrany. Zmena prišla v 6. minúte, keď domáci hrali presilovú hru, po vylúčení hosťujúceho Cebáka, v ktorej si vypracovali pekným kombinačným hokejom vyloženú šancu, no Fekiač netrafil odkrytú bránku. V 9. minúte hráči Považskej Bystrice opäť ponúkli presilovú hru domácim, v ktorej si žiarčania opäť vytvorili tlak, no skórovať sa im nepodarilo. Na úvodný gól stretnutia si museli diváci počkať do 12. minúty, keď nastrelený puk Zlochu od modrej, presne tečoval Ďurkech, 0:1. Nasledujúci priebeh tretiny priniesol po dve vylúčeniach na oboch stranách, no k zmene skóre už neprišlo .

​Druhá tretina pokračovala v nastolenom trende z úvodného dejstva, keď sme boli svedkami troch vylúčení, v priebehu dvoch minút. V 25. minúte boli domáci len milimetre od strelenia vyrovnávajúceho gólu, keď Gabri bezprostredne po vyhratom buly, prudkou strelou z pravého kruhu, opečiatkoval spojnicu Pajpachovej bránky. V prostrednej časti druhej tretiny sme boli svedkami vyrovnaného hokeja, so šancami na oboch stranách, v ktorej sa zapotili obaja brankári. Hráči hosťujúceho tímu zvýšili svoj náskok v 37. minúte, keď Cebák presnou strelou po ľadovej ploche prekvapil domáceho brankára Petríka, ktorý mal zakrytý výhľad, 0:2.

​Na začiatku tretej tretiny zažil krušné chvíle domáci brankár Petrík, keď „indiáni“ darovali považskobystričanom nezmyselnými vylúčeniami presilovku 5 na 3, ktorú však obetavou hrou brániacej sa trojice a skvelým výkonom Petríka, ubránili. Ubránená presilovka zapôsobila na domácich ako morálna vzpruha a ich zvýšená aktivita priniesla kontaktný gól na 1:2, keď za chrbát brankára Pajpacha upratal odrazený puk Gabor. V nasledujúcich minútach sa celá situácia zopakovala, domáci opäť ponúkli hosťujúcim hráčom presilovku 5 na 3, ktorú ubránili a v 54. minúte, po rýchlom protiútoku, vyrovnali. Strelu Jakúbeka Pejpach iba vyrazil a k puku sa dostal domáci Fekiač, ktorý chladnokrvne zakončil, 2:2. Žiarčania sa však z vyrovnania dlho netešili. Už v 55. minúte sa presnou muškou prezentoval Zlocha, ktorý vymietol ľavý “vinkel” Petríkovej bránky, 2:3. Gólový účet stretnutia uzavrel Rufati, keď v 56. minúte predviedol individuálnu akciu. Spoza bránky nakorčuľoval pred bránkovisko, odkiaľ pohotovo zakončil, 2:4.