Repríza prvého ligového kola nám nevyšla, Modré krídla tentokrát na žiarskom ľade zvíťazili

Včerajší zápas proti Modrým krídlam nám nevyšiel po výkonnostnej ani po výsledkovej stránke. Náš súper dokázal streliť o dva góly viac ako my a tak si odnáša tri ligové body z nášho ľadu. Už v prvej tretine hostia mali viac z hry, čo pretavili na otvárací gól stretnutia. My sme naopak svoje šance v úvodných dvadsiatich minútach nevyužili, ale stále nám zostávalo dostatok času na zvrátenie nepriaznivého stavu. Avšak ani v druhej 20-minútovke sa obraz hry veľmi nemenil. Modré krídla strelili ďalšie dva góly a odskočili už na trojgólový rozdiel. Indiánom sa predsa len podarilo v závere tretiny znížením na 1:3 vytesať iskierku nádeje. Keďže v poslednej časti už nepadol žiadny gól, po šesťdesiatich minútach sme zostali len na jedinom góle oproti trom súperovým.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Modré krídla Slovan 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Fekiač (Kuboš, Jakúbek) – 8. Dudáš (Fetkovič, Lipiansky), 36. Vidovič (Dudáš, Mamonov), 38. Hajnik (Klučiar, Marcinko). Rozhodovali: Čahoj, Kocúr – Staššák, Bezák; strely: 30:37; vylúčení: 6:3; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 399 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Nadviažem na kolegu s tým, že absolútne súhlasím s tým čo hovorí a myslím si, že to pravdivo a objektívne zhodnotil. Nemôžem vyčítať za 60 minút hráčom snahu, ale treba priznať, že Slovan hral dnes veľmi organizovane. Presne to čo povedal aj kolega, boli lepší v pohybe počas celého zápasu. Ja som tak trošku dúfal keď sme znížili na konci druhej tretiny, myslel som, že nás to trochu nakopne. Mali sme šance, nastrelili sme nejaké tyčky, ale žiaľ dnes to nestačilo a treba povedať, že súper dnes vyhral zaslúžene.“

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „V prvom rade chcem povedať, že sme radi , že sme vyhrali ale treba uznať aj kvalitu súpera. Ten zápas bol celých 60 minút veľmi náročný pre nás. Pripravovali sme sa na toto malé ihrisko, dokázali sme vychádzať von spod tlaku čo bolo myslím si kľúčové. Využili sme nejaké šance a čo bol pre mňa dôležitý faktor, že sme dokázali 60 minút korčuľovať. To rozhodlo a samozrejme tá kvalita na strane súpera je. Mali šance, podržal nás brankár Andrisík a celkovo sme dnes hrali veľmi tímovo. Mám veľkú radosť, že oproti prvému zápasu, čo sme tu prehrali chalani urobili pokrok, aj keď niekedy máme výkyvy. Tak isto súper má tieto problémy, proste niekedy sa to stáva. Dnes sme makali, celé mužstvo pracovalo, ale nejakí hráči sa vracajú po zranení do zostavy, takže verím, že mužstvo bude mať, hlavne po novom roku konzistentnú výkonnosť.“