Rimavskú sobotu sme zdolali o štyri góly, Martin Jakúbek s hetrikom

Nedeľný hokejový podvečer dopadol pre našich Indiánov aj fanúšikov na výbornú. Po jasnom víťazstve nad Rimavskou Sobotou si pripisujeme ďalšie tri body do ligovej tabuľky. Hneď na začiatku stretnutia sa náš fanklub prezentoval úžasným choreom a vtipným transparentom. Úvodné minúty neboli z našej strany ideálne a súper z toho dokázal vyťažiť otvárací gól zápasu v presilovej hre. Práve tento moment ešte viac nabudil naše mužstvo a do konca prvej 20-minútovky sme stihli otočiť stav na 2:1. Tú druhú môžeme pokojne označiť za „Demovú“ tretinu, pretože v jej priebehu Martin Jakúbek dokázal streliť tri góly a zavŕši svoj prvý hetrik v sezóne. Prostrednú časť sme vyhrali 3:0 a celkové skóre zápasu pred záverečnou tretinou bolo 5:1. V nej obidve strany ešte jedenkrát skórovali a tak naši hráči spoločne s fanúšikmi si mohli naplno užiť pozápasovú ďakovačku po víťazstve 6:2. Skvelý pohyb celého nášho tému a tri využité presilové hry boli hlavnými faktormi tejto výhry.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HKM Rimavská Sobota 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Góly: 11. Brnčo (Gábor), 18. Rais (Gašpar, Kobolka), 27. Jakúbek (Suľovský, Lunter), 34. Jakúbek (Šramaty, Rais), 40. Jakúbek (Šeliga, Pač), 46. Gašpar (Jakúbek, Rais) – 5. Cútt (Ordzovenský, Frídel), 48. Šabanov (Ďaloga, Rákoš). Rozhodovali: Tornay, Moller – Knižka, Ševčík; strely: 42:23; vylúčení: 7:10; presilovky: 3:1; oslabenia: 0:0; 446 divákov.

Tomáš Nádašdi, asistent trénera HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Myslím si, že začiatok bol veľmi rozpačitý a chýbal nám pohyb, no po vyrovnávajúcom góle na 1:1 to bolo už len lepšie. Od druhej tretiny už bol pohyb ideálny, tým pádom sme získali nejaké početné výhody, ktoré podľa mňa rozhodli dnešný duel. Strelili sme v nich tri góly a v tretej tretine sme už len kontrolovali hru. Chlapci si zaslúžili takéto víťazstvo.

Vladimír Klinga, HKM Rimavská Sobota: „Po zápase so Žilinou sme sa pripravovali na ďalšieho ťažkého súpera. Myslím si, že sme nezačali zle, no naša hra sa rozpadla kvôli zbytočným vylúčeniam. Keď sme sa trochu dostali späť do hry, tak sme znovu hrali v oslabení. Vylúčenia boli hlavnou príčinou nášho neúspechu. Inkasovali sme v nich trikrát a už sme nenašli mentálnu silu na návrat, aj keď sme v tretej tretine dokázali streliť jeden gól. Túto facku sme si zaslúžili dostať, aby sme sa trochu prebrali.”