Rozhodla vysoká strelecká efektivita, nedokázali sme udržať náskok z úvodu zápasu

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – HK Gladiators Trnava  3:7 (2:3, 0:3, 1:1)

Góly: 4. Gašpar (Kobolka, Jakúbek), 8. Kováč (Giertl, Kolenič), 9. Antonov (Korim), 11. Ejem (Antonov, Kukumberg), 19. Litavec (Maarnela, Miklík), 22. Antonov (Kukumberg, Miklík), 27. Miklík (Maarnela, Kukumberg), 28. Litavec (Dvonč), 41. Jakúbek (Gábri), 43. Bodnár (Antonov)

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom: Petrík (30. Mičík) – Gabri, A. Kobolka, Pač, M. Hlinka, Lopejský, M. Šeliga, Čulík, S. Barcík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Kolenič, Giertl – Kováč – Magdolen, Halama, Chlepčok  – Kraut, Brumerčík, Václav

HK Gladiators Trnava: Hollý (33. Nagy) – Korim, S. Kliment, Schmidt, H. Maarnela, Bulak, P. Rašim, Ejem – Bednár, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov, – Litavec, Kupka, Dvonč – Urban, Samadov

Rozhodovali: Lesay Dominik, Krajčík Martin, Šefčík Juraj, Haringa Ivan, 377 divákov

Indiáni vstúpili do prvej tretiny gólom už v 4. minúte zápasu, keď sa individuálne zblízka presadil Gašpar, 1:0. V 8. minúte, po deštrukcii Trnavskej obrany, sa k odrazenému puku dostal Kováč, ktorý pomedzi betóny Hollého zvýšil na 2:0. Tréner hostí na nepriaznivý vývoj reagoval oddychovým časom, po ktorom prišiel zvrat. Prvú šancu a rýchly brejk premenil Antonov, ktorý v nájazde strelou ponad rameno Petríka znížil na 2:1. O necelé dve minúty bolo vyrovnané! Ejem sa dostal k puku pri ľavom mantineli a jeho nastrelený puk do bránkoviska si Petrík nešťastne tečoval do vlastnej siete, 2:2. Obrat v zápase dokonali Gladiátori v poslednej minúte. Strelu Maarnela tečoval tesne pred Petríkom pomedzi jeho betóny Litavec, 2:3

Hostia vstúpili aj do druhej tretiny aktívne. Formácia v zložení Miklík, Kukumberg, Antonov udrela už v druhej minúte. Po ideálnej prihrávke Kukumberga prekonal Petríka strelou bez prípravy, druhým gólom v zápase, Antonov, 2:4. Úvodnú presilovú hru sme videli až v 26. minúte zápasu. Ponúknutú príležitosť využil nechytateľnou strelou do ľavého horného rohu Miklík, 2:5. Po chybe v rozohrávke Indiánov sa v 28. minúte dostal k puku Litavec a strelou ponad betón vyhnal druhým gólom v zápase Petríka z brány, 2:6.

Do záverečnej tretiny lepšie vstúpili Indiáni. Už po 28. sekundách hry, po kombinácii Gabriho s Jakúbekom, znížili na 3:6. O necelú minútu Trnavčania odpovedali a opäť ukázali hokejovosť, keď nastrelený puk od Kupku skončil, zásluhou Bednára, v bráne Mičíka, 3:7. Záverečná časť zápasu už viac gólov nepriniesla. Gladiátori si rozumnou hrou udržali náskok a stretnutie úspešne dotiahli do víťazného konca.

Martin Baran, tréner Trnavy: “Domáci tým nastúpil do zápasu veľmi dobre. Do 10. minúty stretnutia sme mali obrovské problémy v obrane. Hrali sme tam pomaly, súper zaslúžene viedol 2:0, museli sme si vyžiadať time-out a povedať hráčom, aby sa hralo rýchlo a nie v našom pásme. Myslím, že prvý moment bol, keď sme dali na 2:1, a následne na 2:2. Podarilo sa nám súpera schladiť. V druhej časti vysoká efektivita z našej strany, sme za to radi, keď nás aj brankár podržal v týchto momentoch. V tretej tretine dal súper hneď gól, ale hneď sme skórovali aj my a do konca zápasu sme si to ustrážili. Výsledok je odlišný ako by mal byť, bol to vyrovnaný zápas, hrali sme fakt efektívne, ale vybojované body si veľmi vážime, odtiaľto sa ťažko berú.”

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: “Samozrejme neostáva nič iné, ako pogratulovať súperovi k víťazstvu a myslím, že zaslúžene. Vo chvíľach, keď sa lámal chlieb, tak jednoducho boli lepší v ofenzíve, či v defenzíve a nenašli sme zbraň, ako ich prekonať. Aj za stavu, ktorý už nebol pre nás priaznivý, sme sa nevzdali a bojovali ďalej. Snažili sme sa  hrať náš aktívny hokej. Boli sme však veľmi ďaleko od zisku bodov, zápas nám nevyšiel, ale nie je čas lamentovať a vešať hlavu. V piatok nás čaká ďalší zápas a takéto stretnutie musí byť poučné, a musíme si z toho zobrať niektoré zásadné vedomosti, ktoré verím že nám v ďalšej časti súťaže pomôžu.”