S novým rokom vstupujeme do novej etapy, prichádzajú zmeny na trénerskej lavičke, aj v hráčskom kádri!

Situácia, v ktorej sa aktuálne nachádzame, postavenie v tabuľke a výsledky nášho tímu nás nútia reagovať! Po vynikajúcej sérii, ktorá nás katapultovala až na druhé miesto v tabuľke, prišla, rovnako ako vlani, nepríjemná séria prehier, po ktorej sme sa ocitli na deviatej priečke. Súťaž je mimoriadne vyrovnaná a Topoľčany na jedenástej priečke na nás strácajú už len tri body!

V aktuálnom ročníku čaká tím na poslednej priečke priamy zostup do nižšej súťaže a to sú všetko starosti, ktorým sa chceme vyvarovať a pre ktoré musí prísť zmena!

Norbert Javorčík – bývalý tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom

Posledný zápas v roku 2022 s Levicami bol zároveň posledným zápasom, v ktorom viedol náš tím hlavný tréner Norbert Javorčík. Trénerovi Javorčíkovi ďakujeme za odvedenú prácu v prospech nášho tímu a za rozvoj hokeja v Žiari nad Hronom. Zhostil sa neľahkej úlohy a stál pri tvorbe tímu, po našom vstupe do Tipos SHL. Pod jeho vedením sme sa vlani prebojovali až do predkola play off a stál pri budovaní nášho tímu aj pred aktuálnou sezónou. Prajeme mu všetko dobré v osobnom živote, v ďalšej trénerskej kariére a vždy bude u nás v Žiari vítaný.

Ján Šimko – hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom

Na prvom tréningu po novom roku vystriedal Norberta Javorčíka v pozícii hlavného trénera, Ján Šimko. Bývalý dlhoročný mládežnícky tréner Popradu dostal príležitosť medzi seniormi rovnako na lavičke Popradu, v pozícii asistenta trénera Mikulu. Po úspešných sezónach pod Tatrami viedli jeho trénerské kroky do Liptovského Mikuláša, kde spolu s Mikulom pomohli k úspechu Liptákov v extraligovej baráži so Žilinou. V aktuálnej sezóne sa Ján Šimko ujal pozície hlavného trénera Liptovského Mikuláša. Teraz prichádza do Žiaru nad Hronom, aby nášmu tímu pomohol.

Prichádza v neľahkej situácii, kedy vbehol do rozbehnutého vlaku a už v stredu povedie náš tím proti Dubnici.

“Všetko sa to udialo veľmi rýchlo. Po poslednom zápase som bol oslovený, aby som prišiel pomôcť tímu a klubu. Mal som veľmi krátky čas na rozmyslenie, ale vnútorne som to cítil, že každú pracovnú ponuku si treba vážiť a ja mám množstvo energie, aby som pracoval, aby som trénoval a plnil si športové ciele. Ponuku som prijal a podstatné pre nás je, aby sme sa aj na základe tohto impulzu výsledkovo zdvihli. Verím, že sa nám to bude dariť a že si prostredníctvom výsledkov zvýšime sebavedomie a pôjdeme v tabuľke vyššie!”

Ethan Szypula – útočník

Spolu so zmenou na trénerskom poste prichádzajú aj zmeny v hráčskom kádri. Tím opustili útočníci Matej Kraut a Tomáš Trnka a z Michaloviec prichádza kanadský útočník Ethan Szypula. 25-ročný rodák z Londonu v Ontáriu strávil celú doterajšiu hráčsku kariéru v zámorí a extraligové Michalovce boli jeho prvým pôsobiskom v Európe. Odtiaľ prichádza do Žiaru nad Hronom.

Veríme, že všetky tieto impulzy prinesú návrat k výkonom, ktoré naši hráči predvádzali počas úspešnej série a dokázali, že vedia hrať hokej, strieľať góly a byť úspešní! Robíme všetko preto, aby sa do Žiaru opäť vrátil dobrý hokej, ktorý lákal fanúšikov na tribúny a robil im radosť.

Please follow and like us:
fb-share-icon