Skalici sme podľahli trojgólovým rozdielom, jediný gól strelil Magdolen

HK iClinic Skalica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 6. Rapant (Kotvan, Jarolín) 28. Kotzman (Šátek, Džiošvili) 37. Rajčák (Janík) 41. Štumpf (Janík, Kadlečík) – 26. Magdolen (Babeliak, Čulík). Rozhodovali: Fridrich, Bachúrik – Olle, Vyšný
strely: 46:25 vylúčení: 6:4 (navyše: Kadlečík 5+DKZ za bitku, Václav 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 852 divákov

HK iClinic Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Rapant – Kotzman, R. Nemec, Štumpf –  Galimov, Džiošvili, Šátek – Šišolák, Včelka, Rajčák – Kotvan, Jarolín, Mizerák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Čulík, Polukhin – Jakúbek, Šramaty, Lunter – Gašpar, Notovný, Václav – Babeliak, Rajčan, Magdolen – Hrabčák, Adamčík, Tatár

Skaličania potvrdili svoju kvalitu aj v dnešnom zápase a od úvodu dominovali. Na Juraja Ovečku vyslali až 46 streleckých pokusov, čo bolo o 21 viac ako Indiáni. Náš brankár napriek štyrom inkasovaným gólom opäť dosiahol úspešnosť nad 90%, konkrétne 91,30%.

Na úvodný gól sme čakali do šiestej minúty, keď tretím gólom v sezóne otvoril skóre Rapant. Skóre sa mohlo meniť v presilových hrách, ale vylúčenie Adamčíka, ani Kadlečíka nedokázal žiadny z tímov potrestať.

Do druhej tretiny sme vstúpili výborne a naša snaha bola korunovaná úspechom v 26. minúte. Náš jediný gól v zápase strelil Maťo Magdolen. Naša radosť však trvala len necelé tri minúty, keď vylúčenie Hrabčáka potrestal Kotzman. Odpovedať sme mohli v ďalšej presilovke pri vylúčení Vidoviča, čo sa nám ale nepodarilo a o tri minúty sme prehrávali už dvojgólovým rozdielom, po presnom zásahu Rajčáka.

Úvod záverečnej tretiny nám vôbec nevyšiel a naše šance o návrat do zápasu už v 46. sekunde zmaril najproduktívnejší hráč a najlepší strelec celej súťaže Daniel Štumpf. Zvyšok zápasu bol poriadne vyostrený a rozhodcovia udelili až 62 trestných minút! Zaujala najmä pästná výmena Kadlečíka s Václavom, po ktorej obaja fighteri putovali predčasne pod sprchy. Skalica doviedla zápas do úspešného konca a posunula sa na druhú priečku ligovej tabuľky.

Norbert Javorčík: „Dnes sme odohrali kvalitný duel proti veľmi dobrému súperovi. Z našej strany prvá tretina nebola úplne dobrá, ale v ďalších dvoch sme sa zdvihli a budeme sa snažiť odraziť od tohto zápasu a v zostávajúcich zápasoch najmä zlepšiť hru v našom obrannom pásme. Budeme sa snažiť zamerať na to, aby sme nestrácali priľahko puky, ktoré máme pod jasnou kontrolou a budeme sa snažiť zlepšiť naše presilovky.“