Skúsená posila v našom trénerskom tíme

Na trénerskej lavičke sa v Považskej Bystrici, po boku Norberta Javorčíka a Tomáša Chlebničana, prvýkrát predstavil v úlohe trénera Indiánov aj Tomáš Nádašdi.

Dvojnásobný majster s Košicami a Žilinou, odohral počas 18. sezón v extralige 880 zápasov, pôsobil v Česku aj v Dánsku a obliekol si aj najcenneejší, reprezentačný dres. Hokeju počas bohatej kariéry odovzdal veľa a aj keď ešte, ako sám hovorí, nepovedal posledné slovo, nastal čas posunúť sa.

“Myslím, že moja kariéra nebola taká zlá, ale možno to proti Topoľčanom nebolo posledné slovo. S trénerom Javorčíkom sme sa rozprávali, že by som pomohol a tak sa to celé udialo, že teraz som s nimi na lavičke a snažím sa svojimi hráčskymi skúsenosťami pomôcť, teraz neviem či hráčom, alebo spoluhráčom 😀.”

V čom je iný pohľad na hokej z pozície hráča a trénera?

“Hráč je na ľade a tréner na striedačke, taký je rozdiel 😀 Rozdiel je hlavne v tom, že na ľade musí hráč reagovať hneď a zo striedačky tú situáciu vidí tréner inak ako hráč na ľade.”

Nebýva ľahké postaviť sa na trénerskú lavičku tímu, ktorého dres hráč obliekal ešte pred “pár dňami”, ale Tomáš sa chýbajúceho rešpektu zo strany hráčov nebojí.

“Je to samozrejme na nich, ale myslím, že sú natoľko inteligentní a rozumní, že vedia, že im chcem pomôcť. Neprišiel som sa po nich voziť, ale odovzdať im moje skúsenosti z kariéry.”

Tomášovi prajeme všetko len to najlepšie v ďalšej kariére. Jeho pôsobenie v pozícii trénera bude určite pre náš tím prínosom a samozrejme ho ešte veľmi radi uvidíme aj na ľade!

Please follow and like us:
fb-share-icon