Vypredané tribúny, fantastická atmosféra, Marek Šimko s nulou a dokonalý obrat série

Chlapci podali vynikajúci výkon, ktorý podporil kúzelník v bráne, Marek Šimko. Ten podal opäť fantastický výkon, ktorý vysoko prevýšil úroveň súťaže a výrazne prispel k dnešnému víťazstvu. Vychytal nulu, ku ktorej naši chlapci pridali dva dôležité góly. Tešíme sa z obratu v sérii a máme na dosah vysnívané víťazstvo nad kvalitným súperom.

Diváci, ktorí vypredali Slovalco arénu, videli vinikajúci zápas a spolu s fanúšikmi Púchova vytvorili zápasu nezabudnuteľnú atmosféru, za čo im patrí veľká vďaka.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MŠK Púchov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 31. Nádašdi (Uram, Jakubík), 58. Dobrý (Adamčík)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko – Dubina, Molnár, Dobrý, Stümpel, Goga – Nádašdi, Pohanka, Uram, Jakubík, Jaško – Nociar, Tomaška, Tatár, Srnka, Magdolen – Heckl, Iždinský, Chlepčok, Adamčík, Halama

MŠK Púchov: Hrušík – Kvocera, Mikuš, Jakubec, Pšúrny, Zubek – Brňák, Božík, Dmitriev, Romanov, Prus – Okuliar, Putala, Deneš, Šedivý, Trenčan – Haluška, Húska, Bajtala

Od prvej minúty zápasu bola hra veľmi rýchla a vyrovnaná. Už v tretej minúte sa za bránou Hrušíka odohrala menšia roztržka. V tej istej minúte ušiel domácej obrane Trenčan, no Šimka nedokázal prekonať. Pozornosť Hrušíka vyskúšal strelou od polovice Molnár, ale brankár hostí nesklamal. V 5. minúte daroval početnú výhodu súperom Jakubík, ale indiáni sa tlaku dokázali ubrániť. Obrovskú šancu dostať sa do vedenia mali hostia po veľkej príležitosti Romanova, ktorý dostal krížnu prihrávku z pravej strany a len tesne minul Šimkovu bránu. V 10. minúte mali indiáni navrch kvôli faulu Pšúrneho, no početnú výhodu nedokázali využiť vo svoj prospech. Prudkú strelu v 14. minúte vyslal na Šimka z pravého kruhu Prus, no domáci brankár puk vyrazil betónom. Pozorný Šimko musel v druhej polovici tretiny niekoľkokrát zasahovať, pretože na neho smerovalo niekoľko prudkých striel. Veľkú príležitosť mal v 16. minúte Tatár, ktorý striehol pred súperovou bránou na puk, na ktorom Hrušík ležal, no píšťalka rozhodcu situáciu prerušila. Gól na hokejke mal v 18. minúte Dmitriev, ktorý pálil na Šimka a tomu puk vypadol z lapačky, ale ani táto situácia gólom neskončila. Záver tretiny sa skončil početnou výhodou indiánov po faule Božíka.

Indiáni počas polminútovej presilovky nedokázali skórovať a v hre sa naďalej pokračovalo v plnom počte. Ani druhá tretina sa nezaobišla bez menších roztržiek pred domácou bránou. Hra v prvej polovici tretiny bola veľmi nervózna. Obrovskú príležitosť mali indiáni v 25. minúte, keď Uram presnou prihrávkou našiel Jaška a ten z prvej pálil, no ležiaci Hrušík sa predviedol parádnym zákrokom a zabránil tak inkasovanému gólu. Vzápätí sa hostia dostali do rýchleho protiútoku a Šedivému sa podarilo dostať pomedzi domácich obrancov priamo pred Šimka, no ten opäť exceloval. V 31. minúte sa indiáni konečne dočkali a skóre sa podarilo otvoriť Nádašdimu, ktorý čakal na prihrávku Urama medzi kruhmi, puk si spracoval a rozvlnil sieť Hrušíka, 1:0. Indiáni však nemali vyhraté, pretože hostia neustále napádali ich bránu. Druhý gól chcel pridať Goga, ktorý pálil z úrovne kruhov, no tentokrát bol Hrušík na mieste. Hostia boli v závere druhej tretiny v početnej výhode po faule Magdolena, no ani napriek tomu nedokázali streliť vyrovnávajúci gól a zdramatizovať tak priebežný stav zápasu.

Posledná tretina začala príležitosťou Jakubíka, ktorý sa rútil na bránu, krížnou prihrávkou našiel Jaška, no ten druhý gól indiánov nepridal. Ďalšiu gólovú príležitosť mal Srnka, ktorý poslal puk z tesnej blízkosti na hosťujúceho brankára, no ani z tejto situácie gól nepadol. Púchovčanov akoby inkasovaný gól zneistil a už si nedokázali vytvárať nebezpečnejšie gólové príležitosti. V 48. minúte mal gól na hokejke Tatár, ktorý mohol poslať puk do poloprázdnej brány, no v rýchlosti len tesne minul. Indiáni v polovici tretiny ovládli hru a nepúšťali súpera k zakončeniu. Hrušík viackrát podržal svoj tím dobrými zákrokmi. V 52. minúte mali indiáni najväčšiu šancu zvýšiť vedenie získanou početnou výhodou. Šedivý však oklamal Jakubíka a v oslabení ohrozil Šimka prudkou strelou, no puk efektne skončil len v jeho lapačke. V 58. minúte poslal Adamčík zadovku na Dobrého, ktorý z prvej nikým nebránený poslal puk nechytateľne za chrbát hosťujúceho brankára, 2:0. Púchovčania sa v závere tretiny pokúšali znížiť skóre v powerplay, no nepodarilo sa im to a indiáni sa tak dostali do vedenia 2:1 v sérii play-off.

Zdroj: promosport.sk