Súboj fariem rozhodli až nájazdy, v bráne hostí čaroval Baroš

28-ročný reprezentačný brankár a majster v drese Banskej Bystrice Samuel Baroš, dosiahol fantastickú úspešnosť zásahov 97,14%. Zaznamenal 34 zásahov a bol významným strojcom úspechu Modrých krídel. Ďalší dôležitý gól, celkovo piaty v prebiehajúcej sezóne, strelil Hugo Kováč, ktorý vyrovnával na 2:2 a jeho zásluhou dospel zápas až do predĺženia. V nich hráči oboch tímov veľa hokejovej krásy divákom neponúkli a o triumfe hostí rozhodol jediný presný zásah Ožvalda.

Góly: 2. Giertl (Kováč, Kolenič), 51. Kováč (Kolenič, Giertl) – 26. Klučiar (Petráš, Myšiak), 46. Polák (Bohunický), samostatný nájazd: Ožvald. Rozhodovali: Bachúrik, Krist – Rehák, Hanko; strely: 35:27; vylúčení: 4:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 425 divákov.

Žiar nad Hronom: Julínek – Gabri, Kobolka, Pač, Hlinka, Lopejský, Šeliga, Čulík, Nádašdi – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Kolenič, Giertl, Kováč – Magdolen, Halama, Kraut – Chlepčok, Rajčan, Václav

Slovan: Baroš – Demo, Žabka, Bohunický, Škultéty, Myšiak, Hauser, Volkov – Fetkovič, Preisinger, Ožvald – Klučiar, Petráš, Kukumberg – Trubač, Polák, Bubica – Kurty, Adamčík

Do zápasu vstúpili lepšie „indiáni“, ktorí sa potešili z gólu už po 83. sekundách hry. Kolenič sa predral pomedzi brániacich hráčov, puk sa dostal až do bránkoviska, kde ho dotlačil za Barošov chrbát Giertl, 1:0. Zvýšiť mohla vzápätí prvá útočná formácia domácich. Jakúbek našiel krížnou prihrávkou Gašpara, ale v ceste mu stál výborne chytajúci Baroš. Príležitosť na vyrovnanie mal Klučiar, ale v neprehľadnej situácii prikryl puk Mičík. V úniku ho neprekonal ani Preisinger a do šatne odchádzali spokojnejší Indiáni.

Hneď v úvode druhej tretiny si „belasí“ vypracovali viacero dobrých príležitostí, ale recept na prekonanie Mičíka našiel až Klučiar v 26. minúte. Nastrelený puk od Petráša tesne pred Mičíkom tečoval za jeho chrbát a bolo vyrovnané, 1:1. Strhnúť vedenie opäť na domácu stranu mohol strelou z ľavej strany Chlepčok, ale Baroš si priestor pri bližšej žrdi postrážil. Následne ho nedokázali prekonať Gašpar, Giertl, ani Kolenič, ktorý zakončil po veľmi peknom individuálnom prieniku pomedzi obrancov súpera. V závere druhej tretiny mali „indiáni“ príležitosť na úpravu skóre v presilovej hre štyroch proti trom, ale gól z toho nebol.

Čo sa nedarilo domácim, využili aj s potrebnou dávkou šťastia hostia. V 46. minúte vystrelil priamu strelu od modrej čiary Polák a Mičík sa musel červenať, 1:2. „Indiánom“ sa ale podarilo vyrovnať. V 51. minúte unikol popri zadnom mantineli Kolenič, nahodil puk do predbránkového priestoru a dostal sa až na hokejku Kováča, ktorý piatym gólom v sezóne poslal zápas do predĺženia, 2:2.

Zápas nakoniec dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých diváci videli len jediný presný zásah. O víťazstve Modrých krídel rozhodol Ožvald.