Vicemajstra sme ozbíjali o veľmi cenné body, rozhodol Marek Pač

HK VITAR Martin – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 45. Tiainen (Dírer) – 19. Gašpar (Fekiač, Jakúbek), 55. Pač (Šeliga, Václav). Rozhodovali: Krist, Crman –  Klejna, Bezák; strely: 36:43; vylúčení: 4:6; presilovky: 0:1; oslabenia: 1:0.

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Krempaský, Petran, Semaňák, Nemec, Gracák – Paulíny, Tyczynski, Poliaček – Fafrák, Dírer, Tiainen – Juščák, Toma, Nauš – Siakeľ, Sleziak, Ďurina

Žiar nad Hronom: Petrík – Gabri, Kobolka, Pač, Hlinka, Lopejský, Šeliga, Čulík – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Václav, Giertl, Kováč – Gašpar, Halama, Magdolen – Brumerčík, Adamčík, Kraut

Do zápasu sme vstúpili mimoriadne aktívne. Ako prvý ohrozil brankára Glosára Lopejský, delovkou od modrej čiary, ale jeho pokus do bránky neprešiel. Rovnako tak ani jeho ďalší pokus, ktorý Glosárovi prepadol za chrbát a v poslednej chvíli ho prikryl lapačkou. Na opačnej strane bol blízko ku gólu bol Paulíny, ktorého strelu vytlačil Petrík na žŕdku. Vynikajúcu prácu odviedla vzápätí naša druhá formácia, ale Halama, Magdolen, ani Gašpar svoje šance nevyužili. Ďalšie príležitosti v presilovke domácich zlikvidoval výborne chytajúci Petrík. Prvú presilovkovú príležitosť sme dostali až v závere úvodnej tretiny, po faule Petrana. Fekiač potiahol puk do útočnej tretiny, krížnou prihrávkou našiel Gašpara a ten strelou bez prípravy otvoril skóre zápasu, 0:1.

Aj do druhého dejstva sme vstúpili aktívne a darilo sa nám dostávať domácich pod tlak. V 25. minúte sa dostal k puku Jakúbek, ktorého nastrelený puk, hľadajúci Koleniča, skončil až na Glosárovom betóne. V 32. minúte sa dostal Jakúbek do nájazdu, ktorý nepremenil a z následného protiútoku Poliaček opečiatkoval ľavú žŕdku Petríkovej brány. Vzápätí mali Martinčania najväčšiu príležitosť na vyrovnanie. Tyczynski ideálne naservíroval puk na hokejku Paulíniho, ale Petrík mu výborným presunom zakončenie znemožnil. Náš gólman sa vyznamenal aj pri samostatnom nájazde Paulínyho a do šatní sa tak odchádzalo za nezmeneného stavu 0:1.

Dôležitý moment prišiel v 44. minúte. Domáci sa ocitli na ľade šiesti, čo nám prinieslo ďalšiu presilovkovú výhodu. Tešili sa ale paradoxne Martinskí rytieri. Fín Tiainen si potiahol puk do útočného pásma a jeho strela cez cloniaceho Nemca priniesla vyrovnanie, 1:1. Domáci po góle ožili, ale v ceste za obratom im vždy stál pozorný Petrík. Rozhodnutie priniesla 55. minúta. Šeligov nastrelený puk Glosárovi vypadol a do odkrytej bránky ho dotlačil kapitán Marek Pač, 2:1. Výsledok mohol poistiť Kolenič, ale jeho samostatný nájazd gólom neskončil. Vzápätí po tretíkrát v zápase zazvonila žŕdka na našej bránke, po strele Chárváta. Domáci to v závere skúšali aj bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali.

Vďaka bojovnému výkonu a podporenom výkonom brankára sme ozbíjali vicemajstra o veľmi cenné body. Ďakujeme fanúšikom, ktorí vycestovali do Martina, aby povzbudili Indiánov. Je to naše spoločné víťastvo!