Úvodný zápas nám nevyšiel, trikrát sme viedli, ale v záverečnej tretine Vlci rozhodli

VLCI Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:3 (2:2, 0:14:0)

Góly: 14. Macek (Mráz, Varga), 19. Bečka (Rehák), 41. Novák (Koyš, Mráz), 43. Mráz (Koyš), 52. Pohl (Mráz, Macek), 55. Rehák (Melcher) – 4. Szypula (Suchý, Gabor), 17. Fekiač (Jakúbek, Demiters), 34. Gašpar (Jakúbek, Gabor)

VLCI Žilina: Tomek – Pohl, Šidlík, Kluka, Paukovček, Varga, Grebenchshikov, Novák, Koyš, Mráz, Macek, Sloboda, Pacalaj, Jakubík, Tibenský, Sýkora, Růžička, Nahálka, Melcher, Bečka, Rehák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Kobolka, Ganz, Gabor, Suchý, Szypula, Demiters, Gabri, Chlepčok, Halama, Magdolen, Lopejský,Brumerčík, Čunderlík, Šeliga, Tatár

Indiáni sa už v 4. minúte zápasu ujali vedenia, keď domáca defenzíva zabudla na osamoteného Szypulu, ktorý strelou k vzdialenejšej žŕdke otvoril semifinálové skóre, 0:1. Vlci po inkasovanom góle zvýšili hernú aktivitu a nedali Petríkovi vydýchnuť. Prvá početná výhoda domácich prišla v 12. minúte. Vlci sa usadili v útočnom pásme a Macek strelou spomedzi kruhov vyrovnal na 1:1. V 16. minúte získali početnú výhodu Indiáni. Ich prvá formácia sa počas nej dokázala presadiť, keď strelou bez prípravy vymietol pravý horný roh Tomekovej bránky Fekiač, 1:2. V úplnom závere tretiny sa dostal k puku Bečka a individuálnou akciou poslal puk do ľavého horného rohu Petríkovej bránky, 2:2.

Od úvodu prostrednej tretiny boli aktívnejší domáci. Priebeh hry bol poznačený nedisciplinovanosťou, čo sa prejavilo viacerými vylúčeniami na oboch stranách. Indiáni početnú výhodu v 34. minúte využili. Jakúbek našiel krížnou prihrávkou Gašpara a ten strelou z pravého kruhu poslal svoj tím do vedenia, 2:3. V závere tretiny už Vlci nedokázali odpovedať na inkasovaný gól.

Už po 30-tich sekundách hry v záverečnej tretine sa gólovo presadil Novák, ktorý sťahovačkou oklamal Pača a zoči-voči Petríkovi uspel, 3:3. Vzápätí, po chybe Gabriho v rozohrávke, prišla obrovská chyba čiarového rozhodcu, ktorý jasne videl a neodpískal postavenie mimo hry. Koyš nohami v útočnom páse, prevzal puk nachádzajúci sa ešte v strednom pásme a z učebnicového postavenia mimo hry, vysunul Mráza, ktorý sa nemýlil, 4:3. Na naše prekvapenie bol tento gól uznaný, čo výrazne ovplyvnilo ďalší vývoj zápasu. V 52. minúte si produktívny Mráz potiahol puk okolo Petríkovej bránky a presnou prihrávkou našiel Pohla, ktorý delovkou spoza kruhov zvýšil na 5:3. Vlci sa svojou zvýšenou aktivitou v 55. minúte opäť dokázali presadiť, po strele Reháka z pravého kruhu, 6:3. Domáci si už záver tretiny ustrážili a pripísali si tak prvé víťazstvo v sérii.

Ján Šimko, tréner Žiaru nad Hronom: „Myslím si, že sme dnes boli dobre pripravení na Žilinu. V podstate nás v ničom neprekvapila, celých 60 minút. Samozrejme ten kolaps, ktorý nastal v tretej tretine, postavili sme tým súpera do výsledkového komfortu. Potom nám už prestali fungovať tie princípy, na ktorých sme mali postavený dnešný zápas. V tomto sa potrebujeme vnútorne pobaviť, ale samozrejme sú to aspekty, ktoré patria k hokeju a potrebujeme sa s nimi vysporiadať do zajtra.“