V Leviciach sme prehrali, ale s výkonom môžeme byť spokojní

HK Levice – HK Indian Žiar nad Hronom 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 31. Kohút, 45. Kuzma, 60. Múčka

Zostavy:
HK Levice: Belányi – Kohút, Kuzma, Kobolka, Ďurech, Hudec, Klinecký, Šturdík, Štefanka – Múčka, Mrázik, Gubo, Macko, Šimko, Suľovský, Bodnár, Klenko, Sarvaš, Adámik, Uram, Lindeman

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko – Pač, Majerík, Kadlečík, Jendroľ, Pohanka, Nádašdi, Janák, Kamzík, Sapár, Tenkel, Buyanov, Turiansky

Máme za sebou prvý zápas prípravy na sezónu 2020/21, ktorá odštartuje v októbri. Hneď na úvod nás čakalo silné sústo, kvalitný prvoligový tím Levíc.

Zápas, v ktorom sme mohli prekvapiť favorizovaných levov síce skončil našou prehrou 3:0, ale hanba to určite nie je. Chlapci bojovali a aj v tomto zápase bol našou veľkou oporou Marek Šimko. Aj jeho zásluhou sme v prvej tretine neinkasovali. Teší nás, že sme si dokázali vypracovať viacero dobrých gólových príležitostí, ale na ich zakončení budeme musieť ešte popracovať. Zápas nám ukázal veľa, ale zanechali sme dobrý dojem. Tréneri aj hráči získali v zápase reálny obraz, na čom budú musieť v najbližšom období pracovať.

Lukáš Opáth: “Pre nás to bol prvý a hneď aj ťažký zápas, keďže sme hrali proti prvoligistovi, ale brali sme to ako prípravu. Samozrejme ten rozdiel tam bol, ale chlapci podali dobrý výkon na to, že to bol prvý zápas po piatich mesiacoch. Treba sa hlavne pozerať na to, že my trénujeme zatiaľ trikrát do týždňa a prvoligové mužstvá 5-6 krát, čiže to rozdiel bol. Dá sa povedať, že ten zápas mal svoju kvalitu, čo som bol veľmi prekvapený. Naši veľmi bojovali a možno by bol ten vývoj aj trošku iný, keby sme dali gól. Mali sme tam asi štyri alebo päť šancí, ktoré naozaj mohli skončiť v sieti a ten zápas by mohol byť iný. Celkovo to musím zhodnotiť veľmi pozitívne, pretože to bol naozaj kvalitný zápas a myslím si, že aj tí ľudia, ktorí prišli, môžu povedať, že videli dobrý zápas. Pre nás to hodnotím dobre, toto bol prvý zápas a my sme na úplnom začiatku, pre nás len pozitíva.”

Please follow and like us:
fb-share-icon