Vo výbornej atmosfére sme zvíťazili nad Levicami 4:2! Rozhodla záverečná tretina

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Levice 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)
Góly: 42. Srnka (Hlinka), 43. Adamčík (Pač), 44. Tatár (Rybnikár, Sarvaš), 51. Lunter – 17. Svitana (Saliji, Valente), 56. Huna Ri. (Huna Ro., Piačka)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Kobolka, Lunter, Adamčík, Gašpar, Pač, Hlinka, Václav, Mihalík, Hús, Buianov, Duran, Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Benko, Murtazin, Srnka, Kamzík

HK Levice: Beržinec – Chovanec, Klinecký, Piačka, Saliji, Svitana, Lauro, Zubák, Suľovský, Tužinský, Matoušek, Valente, Sládeček, Huna Ri., Huna Ro., Uhnák, Adámik

Do úvodnej tretiny vstúpili obidva tímy vyrovnane. V 11. minúte mal gól na hokejke Róbert Huna, ktorý prudkou strelou z medzikružia ohrozil bránu Indiánov, ale Šimo puk za chrbát nepustil. Podobnou strelou to vyskúšal aj Piačka, ale ani táto situácia gólom neskončila. V 17. minúte Saliji krížnou prihrávkou našiel Svitanu, ktorý si potiahol puk a strelou k ľavej žrdi dostal svoj tím do vedenia, 0:1. V tej istej minúte získali Indiáni početnú výhodu, počas ktorej nadvakrát z pravej strany pálil Gašpar, ale prekonať Beržinca sa mu nepodarilo. V poslednej minúte sa domáci dostali do prečíslenia 2 na 1 a Rybnikár pálil od modrého kruhu, no levický brankár vytiahol parádny semafor. Pvá tretina tak skončila v prospech 0:1 Levov.

V úvode druhej tretiny domáci darovali levičanom početnú výhodu po faule Durana, ale Indiáni sa dokázali ubrániť. V polovici tretiny sa pred Beržincom vytvorila skrumáž, ale na vyrovnanie to nestačilo. V 33. minúte ušiel domácej obrane Saliji, ale Šimo si s jeho zakončením poradil. Nebezpečnou strelou z ľavej strany ohrozil Beržinca Hús, ale ani táto strela na vyrovnanie nestačila. V závere druhej tretiny získali hostia presilovú hru po faule Buianova. Zvýšiť skóre mohol Tužinský, ktorý sa na viackrát pokúšal dotlačiť puk za chrbát Šima. Diváci v tejto tretine gól nevideli.

Začiatok poslednej tretiny začal presilovou hrou Levíc, ale po pár sekundách sa počet hráčov vyrovnal. V 43. minúte sa Indiáni dostali do útočnej tretiny, Adamčík sa dostal k puku a vyrovnal na 1:1. O minútu neskôr Hlinka nastrelil puk od modrej čiary a Srnka z ľavej strany tečoval puk priamo do levickej brány, 2:1. Indiáni sa dostali k streleckej chuti. V tej istej minúte sa im podarilo dostať, po skrumáži pred bránou, Beržinca na chrbát a Tatár poslal puk do prázdnej brány, 3:1. V 51. minúte mohol skórovať aj Václav, ale minul odkrytú bránu. V rovnakej minúte prudkou strelou z kruhu pálil Lunter, ktorý rozvlnil ľavý roh brány Levov, 4:1. V 56. minúte po chybe domácej obrany znížil skóre stretnutia Richard Huna strelou z medzikružia. Indiáni svoj prvý domáci zápas zvládli a zaslúžene získali 3 body.

Andrej Výboh, tréner Levíc: “Išli sme sem s malou dušičkou, nakoľko máme dezolátny stav v obrane. Museli sme doplniť stav hráčmi z juniorky, ktorí ešte v podstate nenastupovali na premiéru v tomto zápase. Musím povedať, že dve tretiny sme boli vyrovnaný súper. Potom prišla tretia tretina a po našich zbytočných chybách a vylúčeniach sme poskytli súperovi príležitosť na otočenie hry. Súper to využil a potom už len kontroloval hru do konca stretnutia. Rozhodol úvod tretej tretiny, kde sme mali veľa vylúčení, presilová hra Žiaru a v podstate to bol kľúčový moment. Tie štyri minúty v úvode tretiny nás stáli celý zápas.”

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: “Myslím si, že tento zápas z našej strany gradoval celkom dobre. Aj v prvej tretine sme podali zodpovedný vykon, ale myslím, že každá tretina bola z našej strany lepšia, najmä čo sa týka pohybu a entuziazmu, na čo sme hráčov od začiatku nabádali. Z našej strany solídny výkon a hra, ktorou by sme sa chceli nielen doma prezentovat.”