Dres s číslom 79 bude mať konečne svojho majiteľa

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou, náš tím sa posilní o ďalšiu hokejovú hviezdu! Náš dres s číslom 79 bude obliekať ďalší „zlatý chlapec“, reprezentant, majster sveta a dvojnásobný slovenský majster, Marek Uram.

O jeho príchode sme sa už zmienili na predsezónnej tlačovej besede. S Marekom sme boli v kontakte už v lete, ešte pred otváracím zápasom nášho nového štadióna. Predtým, ako vykorčuľoval na ľad v drese výberu Slovenska, si pozrel štadión, aj šatňu, ktorá vtedy patrila súperovi, ale teraz bude jej súčasťou.

Sme veľmi radi, že sa podarilo rokovania dotiahnuť do úspešného konca a už v Sobotu vykorčuľuje opäť na súťažný ľad v našom drese, s číslom 79.

Marek je mimoriadne skúsený hokejista s obrovským prehľadom v hre, výbornou korčuliarskou technikou a zmyslom pre finálnu prihrávku. Jeho veľkou prednosťou je ale aj premieňanie gólových príležitostí, čo sa ukázalo v doterajších zápasoch ako naša slabina.

V kariére odohral viac ako 600 zápasov v slovenskej extralige, ku ktorým pridal viac ako 300 zápasov v najvyššej českej súťaži. Obliekal dres rodného Liptovského Mikuláša, Piešťan, Slovana Bratislava, Martina a Nových Zámkov, v susednom Česku hral za Znojmo a Vítkovice. Slovensko reprezentoval v 26. zápasoch a 13 odohral na majstrovstvách sveta!

V kariére sa viackrát dostal do výberu najväčších hviezd na Slovensku aj v Česku, je držiteľom viacerých ocenení za najlepšieho strelca extraligy v oboch krajinách a počas pôsobenia v českej extralige sa tri sezóny po sebe dostal do extraligového All stars výberu.

Posledných šesť sezón obliekal dres Liptovského Mikuláša, odkiaľ prichádza rovno k nám. Veríme, že Marek svojím prehľadom v hre a obrovskými skúsenosťami bude veľkým prínosom pre náš tím a stane sa tak, ako tomu bolo doteraz všade kde pôsobil, obľúbeným hráčom u všetkých fanúšikov. Marek vitaj v Žiari nad Hronom!

Please follow and like us:
fb-share-icon