Medvede prehryzli našu víťaznú šnúru, o prehre rozhodol nešťastný gól

Vo vypredanej kubínskej aréne videli diváci mimoriadne náročný, ale zaujímavý duel. Presne taký, aké nás čakajú v play off. Hokej sa divákom, ktorých počet bol aj vďaka výprave našich fanúšikov najvyšší v tejto sezóne, musel páčiť. Tvrdé súboje, množstvo dobrých gólových príležitostí na oboch stranách, ale najmä rýchla hra nenechala vydýchnuť nielen hráčom, ale ani divákom na tribúnach.

Zápas bol vyrovnaný od začiatku, až do úplného záveru, aj keď sme súpera sprestrieľali v pomere 40 ku 23. Veľa gólových príležitostí sme mali najmä v úvodnej tretine, kedy sme si dokázali vytvoriť tlak, ale bez gólového efektu. Dobrý výkon podal aj brankár Frederik Höger, ktorý napriek inkasovanému gólu dosiahol úspešnosť zásahov až 95,65%! Rovnako výborne sa zapísali aj najnovšie posily, Jakub Dubina a Martin Magdolen, ktorých bolo na ľade vidieť a k dobrému výkonu prispeli aj mladí zvolenskí juniori. Napriek mladému veku pôsobili na ľade suverénne a taktiež patrili k oporám v náročnom stretnutí.

Stratou v už dosť oslabenej defenzíve bolo zranenie obrancu Ivana Káčera, ktorý ešte v prvej tretine putoval do nemocnice po zásahu do tváre a na jeho pere pribudli tri stehy. Jeho miesto v tretej obrane tak prebral útočník Marek Heckl, ktorého obrannú dvojičku tvoril ďalší útočník Radovan Iždinský.

O všetkom rozhodla 36. minúta. Po vhadzovaní sa dostal k puku najproduktívnejší hráč a najlepší strelec medveďov Matej Hančiak, ktorý si vymenil puk s Lukášom Slukom. Jeho spätnú prihrávku nastrelil do bránkoviska, pomedzi „húštinu“ cloniacich a brániacich hráčov. Frederik Höger mal zakrytý výhľad, nedokázal na puk zareagovať a ten skončil až za jeho chrbtom. Tento moment sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci v celom zápase.

Napriek enormnej snahe sa nám vyrovnať nepodarilo a v poslednej minúte, kedy sa naši tréneri odhodlali k power play, definitívne spečatil víťazstvo Kubína strelou do prázdnej brány Jonák.

MHK Dolný Kubín – HK MŠK Žiar nad Hronom 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 36. Hančiak (Sluka), 60. Jonák

MHK Dolný Kubín: Bachan – Jendroľ, Okoličáni, Šeliga, Sluka, J. Lupták, Polerecký – Jonák, T. Lupták, Michalica, Záň, Hricko, Hančiak, Sitek, Bukňa, Ladňák, Šugár, Gallo

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Höger – Dubina, Molnár, Nociar, Nádašdi, Káčer, Iždinský, Janovský – Mihalík, Stümpel, Dobrý, Tatár, Jakubík, Uram, Magdolen, Srnka, Goga, Daniš, Heckl, Paška

Medvede teda pretrhli našu šnúru víťazstiev a opäť ukázali hráčom, ale najmä trénerom, na čom treba do budúceho zápasu popracovať.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nám fandili doma, alebo vycestovali až do Dolného Kubína, kde prispeli k fantastickej atmosfére. Svojim neúnavným a hlavne slušným a priateľským povzbudzovaním si vyslúžili poďakovanie hráčov, ale aj fanúšikov súpera, čo sa bežne na štadiónoch nevidí. ĎAKUJEME!

1. časť
2. časť
Please follow and like us:
fb-share-icon